22.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Keď niekto objaví nejaké tajomstvo prírody, pozeráme naň ako na génia. Bolo by teda nerozumnosťou pripustiť, že ak treba toľko inteligencie na tieto jednoduché objavy, že treba i nejakú inteligenciu, ktorá by sa postarala o ustanovenie a riadenie tak zložitých a harmonických zákonov?

~Lesetre~

20.06.2003 - Miron
čítanosť755 reakcie0
(Share 206 0)


Téma: Načúvanie / Sústredenosť

Myšlienky... 78/2003

      Spisovateľ Charles Swindoll spomenul vo svojej knihe obdobie, ktoré ho zahrnulo mnohými povinnosťami: Píše: „Nič som nestíhal. Bol som veľmi nervózny. Vrčal som na manželku a deti... Vyrušovalo ma aj dokonca jedlo, pre ktoré som musel prerušiť svoju prácu. Neuvedomoval som si, ako tento hektický životný štýl pôsobí na ľudí okolo mňa. Bol som jednoducho neznesiteľný.
      Všetko sa však zmenila v jeden večer naša najmladšia dcéra, Colleen. Chcela mi povedať niečo veľmi dôležité, čo sa jej prihodilo v ten deň v škole. Priam to zo seba vysypala:
      -Ocko, chcem ti niečo povedať a poviem ti to skutočne veľmi rýchlo.“
      Odrazu som si uvedomil, ako moja nervozita v posledných dňoch na ňu musela pôsobiť, keď s takou obavou v hlase sa mi prihovorila. Povedal som jej teda:
      -Miláčik, môžeš mi to povedať.. a nemusíš sa vôbec ponáhľať. Povedz to pomaly.
      Nikdy nezabudnem na jej odpoveď:
      -Dobre, tak potom počúvaj pomaly.“
      Spisovateľ dodáva, že pripomenutie si tejto chvíle mu odvtedy pomáha zakaždým, keď sa ocitne zavalený prácou. Pripomína mu to, že jestvujú aj iné priority, než tie pracovne...
      Možno že by aj každý z nás potreboval takúto skúsenosť, ktorá by mu pripomínala pravé priority v živote. Tou prvou je bezpochyby načúvanie Bohu, ktorý chce vložiť do nášho srdca slová, ktoré vedú k večnému životu.
      Naučiť sa „počúvať pomaly“ Bohu – bol by to pekný program na toto pôstne obdobie, že?
20.06.2003 | Čítanosť(1221)
Téma: Láska / Načúvanie
20.06.2003 | Čítanosť(964)
Téma: Načúvanie / Humor


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet