22.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Všetko má svoj čas. Podstatné je zladiť svoje kroky s Božími tak, aby sme ani o piaď nepredbiehali, ale aby sme ani nezaostávali.”

~DIETRICH BONHOEFFER~

20.06.2003 - Miron
čítanosť448 reakcie0
(Share 149 0)


Téma: Askéza / Pôst

Myšlienky... 77/2003

      Istý architekt sa rozhodol prestavať dom, v ktorom býval so svojimi rodičmi. Samozrejme, že rodičia súhlasili. Veď syn bol profesionálom vo svojom odbore a zákazky sa mu len tak hrnuli. No všetko sa zmenilo, keď sa začala samotná prestavba. Mnohé priečky boli vybúrané a inde vyrástli nové. Niektoré okná sa zamurovali a inde sa búrali otvory na nové. Dom vyzeral ako by na neho zaútočili nepriatelia s ťažkou muníciou. Architekt to mal vtedy veľmi ťažké s rodičmi. Len s vypätím všetkých síl sa mu podarilo utíšiť ich námietky, ale nepodarilo sa mu ich presvedčiť, že výsledok prestavby sa im bude páčiť. To dosiahol až ku koncu prác, kedy sa začali zreteľne ukazovať kontúry nových priestorov. Rodičia pomaly začali chápať nutnosť tých počiatočných búracích prác, ktoré nakoniec dali ich domu nový a krajší vzhľad. A keď sa práce celkom ukončili, nevedeli si vynachváliť pohodlie, ktoré im prestavaný dom ponúkol.
      Pričasto sa v živote podobáme týmto rodičom, keď „architekt“ nášho života – Boh, začne v čase, keď sa mu viac otvoríme, prestavbu nášho „vnútorného domu“. Nie sme schopní vidieť výsledok, nedokážeme vidieť cieľ jeho pôsobenia, vidíme len to, že búra mnohé piliere nášho života, na ktoré sme si zvykli a zdá sa nám, že bez nich nedokážeme žiť. Azda preto sa mnohokrát rýchlo uzatvárame pred týmto Božím pôsobením, aby sme azda „zachránili“ zvyšky nášho „starého života“. Boh však pre nás chcel niečo oveľa lepšie...
      Ak sa v tomto pôstnom čase otvoríme Bohu, znovu pocítime, že chce v našom živote urobiť rôzne zmeny. Podvoľme sa, neodporujme, neoplakávajme to, čo tým akoby strácame, pretože Architekt nášho života tvorí pre nás niečo oveľa krajšie a lepšie.
20.06.2003 | Čítanosť(2077)
Téma: Askéza / Pôst / Kríž
25.06.2003 | Čítanosť(1249)
Téma: Askéza
25.06.2003 | Čítanosť(1034)
Téma: Askéza


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet