23.október 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    V tichu dostáva každý človek možnosť byť veľkým. Získava slobodu od pút nepriateľstva. Stáva sa básnikom a azda i anjelom. Ticho však vyžaduje veľkú disciplínu: človek sa k nemu musí dopracovať, a to ho robí o to vzácnejším.

~Leonard Bernstein ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť2095 reakcie0
(Share 583 2)


Téma: Boj / Pokušenie / Púšť / Služba / Život / Mk 1, 13

Myšlienky... 68/2003

      Mnohokrát sa môžeme stretnúť s konštatovaním: „Život nie je prechádzka rajom.“ Tieto slová zvyknú padnúť vo chvíľach, keď sa stretneme s rôznymi ťažkosťami či už v svojom živote alebo v živote našich blížnych. Nepochybujeme o pravdivosti tohto výroku, pretože priam denne sme ako kresťania vystavení rôznym vážnym výzvam, ktoré voláme pokušenia. Prichádzajú nielen z vonkajšieho sveta, ale aj z nášho vnútra, v ktorom sa chcú usalašiť rôzne zlé vášne. Ak zbabelo nekapitulujeme, tak sa náš život nutne mení na bojisko, v ktorom zvádzame boj proti všetkým týmto útokom. Aj keď intenzita týchto útokov nie je vždy toho najvyššieho stupňa, predsa si vyžaduje našu silu i námahu. Preto hľadáme niečo, čo by nás udržalo v tomto bojovom nasadení. Mnohí nachádzajú povzbudenie v rozprávaní evanjelistov o pokúšaní Ježiša Krista na púšti, kde zviedol víťazný zápas so satanom. Ak vstupujeme do boja s našimi pokušeniami zjednotení s Ježišom – Víťazom, nemôžeme ten boj prehrať. No môžeme počítať aj s iným povzbudením. Evanjelista Marek, keď hovorí o pobyte Spasiteľa na púšti, poznamenáva: „Bol medzi divou zverou a anjeli mu posluhovali“ (Mk 1, 13). Táto poznámka nám pomáha spoznať činnosť „anjelov“ i v našom živote. Neide o anjelskú službu, keď niekto stráca odvahu zápasiť so svojím problémom a zrazu nachádza podporu u svojich priateľov? Neide o anjelskú službu, keď priatelia pomáhajú zvládnuť smútok tomu, kto stratil svojho životného partnera? Neide o anjelskú službu, keď nám v čase duchovnej suchoty a krízy, niekto ponúkne svoju modlitbovú podporu? Neide o anjelskú službu, keď nám niekto v čase znechutenia pripomenie naše ideály a túžby?...
      Život nie je prechádzka rajom, ale napriek tomu v ňom môžeme stretnúť mnohých anjelov, ktorí nám pomáhajú v tých rôznych zápasoch, ktoré v živote môžeme podstúpiť. Aj my sa však môžeme stať takýmito „anjelmi“ pre tých, ktorí sú okolo nás. Niekedy stačí tak málo... azda slovo povzbudenia, darovanie kúska svojho času, modlitby... Život nie je prechádzka rajom, ale ak si dokážeme navzájom „anjelsky“ poslúžiť v čase nepríjemných a ťažkých zápasoch, potom tento náš život stratí mnohé svoje ostne.
26.01.2010 | Čítanosť(1061)
Téma: Duchovný boj / Bdelosť
12.06.2003 | Čítanosť(3065)
Mk 1, 14-20
26.06.2003 | Čítanosť(3001)
Život – zmysel života
12.06.2003 | Čítanosť(2846)
Mk 1, 21-28


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet