20.september 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Bratia, vždy posilňujte slovom Písma. Ono má živú moc i dnes, keď ľudské slovo je slabé. Slovo Písma je Božie slovo, v tom je jeho moc.

~Pavol VI.~

20.06.2003 - Miron
čítanosť765 reakcie0
(Share 169 0)


Téma: Láska nebeského Otca / Lk 15, 11-32

Myšlienky... 42/2003

      Istá matka porodila dvojčatá. Bolo to pre ňu prekvapenie, ale bola nesmierne šťastná. Nesmierne ich milovala. Dvojičky boli chutné a živé, no čím viac rástli tým viac starostí robili svojím rodičom. Bili sa navzájom, bili sa aj s ostatnými deťmi. Pritom matke vždy tvrdili, že bitku začalo iné dieťa. Klamali, kradli, rozbíjali a ničili, čo im prišlo do cesty. V škole sa stali postrachom učiteľov pre svoje drzé správanie. Už v siedmej triede začali ochutnávať alkohol a v ôsmej cigarety. Rodičia sa pre nich snažili urobiť všetko, čo bolo v ich silách, ale oni sa jednoducho vymkli akejkoľvek kontrole. Autorita rodičov pre nich nič neznamenala. V lete, keď mali štrnásť rokov, ukradli otcovo auto. Havarovali a úplne ho zničili. Utrpeli ľahšie zranenia. No z nemocnice ich prepustili skôr, pretože veľmi znepríjemňovali život sestričkám a lekárom. Keď sa kňaz rozprával s matkou a pokúšal sa jej nejako pomôcť s dvojčatami, navrhol jej, aby ich dala do internátnej školy, najlepšie vojenskej, aby azda tvrdšia disciplína odstránila čosi z ich zlých spôsobov. No matka povedala: „Toto nemôžem urobiť.“ „Prečo?“ spýtal sa kňaz. „Nuž preto, že by mi doma veľmi chýbali. Som ich matka a milujem ich.“ (Andrew Greeley)
      Tí, čo majú deti, určite dokážu pochopiť lásku tejto matky. Nenájdeme tu žiadne rozumové dôvody pre lásku voči tým dvom „nepodarkom“. Jediným dôvodom je – a to nie je ich zásluha -, že je ich matkou. V jej postoji nachádzame odraz priam „márnotratnej“ lásky nebeského Otca, ktorú nám Ježiš Kristus priblížil v podobenstve o márnotratnom synovi. Ani mladší syn ani starší syn si nezaslúžil otcovu lásku. Jeden pre svoju márnotratnosť a druhý pre chladné srdce. No otec ich napriek tomu zahrnul svojou láskou, ktorá sa vymyká všetkým ľudským štandardom, len preto, že boli jeho synmi.
      Takto nás miluje Boh. Kiež by nás pochopenie tejto lásky pohlo k opusteniu negatívnych postojov ako mladšieho tak aj staršieho syna.
12.06.2003 | Čítanosť(2313)
Lk 15, 11-32
12.06.2003 | Čítanosť(1889)
Lk 15, 1-10


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet