23.apríl 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

     „Aby sme získali dokonalosť, musíme najskôr všeličo nechápať. Ak chápeme priskoro, chápeme azda aj zle.”

~F. M. Dostojevskij~

20.06.2003 - Miron
čítanosť4327 reakcie0
(Share 612 0)


Téma: Krstný príhovor

Príhovor

      Drahí rodičia, krstní rodičia, bratia a sestry! Dnes naša farská rodina prežíva veľkú radosť. Nečudo. Veď prijímame medzi seba skrze sv. krst nového brata v Kristu. A to je dôvod pre veľkú radosť.
      Pozrite, čo hovorí sv. Augustín: Deti neprinášajú k sv. krstu tí, ktorí ich nesú v náručí (i keď tiež oni). Prináša ich celé spoločenstvo svätých a veriacich... Pôsobí tu matka cirkev, pretože ona je celá všetkými ako celok a každého jednotlivo rodí.
      Maličkým prepožičiava matka cirkev nohy druhých, aby mohli prísť, srdce druhých, aby mohli uveriť, jazyk druhých, aby mohli vyznať svoju vieru. Ten, kto nesie dieťa, odpovedá. Dieťa je uzdravené slovom druhého, pretože bolo zranené vinou druhého. Verí v Ježiša Krista? To je tá otázka. Odpoveď znie: „Verí!“
      Slová sv. Augustína nás vedú k poznaniu, že krst nie je žiadnou súkromnou udalosťou rodiny, ale dotýka sa každého jedného z nás. A tak, ako rodičia a krstní rodičia prijímajú pred Bohom zodpovednosť za toto dieťa, podobne aj my, celé farské spoločenstvo, ba celá Cirkev prijíma toto dieťa do svojej pozornosti a opatery. Dalo by sa povedať, že sv. krstom sa stávame zodpovední jeden za druhého. Povedzte, môže toto dieťa v živote poblúdiť, ak bude mať toľko dobrých sprievodcov?
      Nech nás toto zamyslenie povzbudí k určitému napätiu v našom srdci, ktoré nedovolí ani zlej myšlienke, ani zlému slovu, ani zlému skutku pohoršiť toto dieťa a zviesť ho zlú cestu. Amen.
20.06.2003 | Čítanosť(7638)
Téma: Krstný príhovor
20.06.2003 | Čítanosť(5341)
Téma: Krstný príhovor
20.06.2003 | Čítanosť(3950)
Téma: Krstný príhovor


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet