23.apríl 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Kresťan, ktorý chce tak nakladať so svojím bytím a so svojím životom ako Ten, ktorý sa stal veľkou Obeťou, stáva sa spolu s ním kňazom svojou smrťou a končí v tomto okamžiku tú obetu, ktorej sa zasvätil pri krste a v ktorej mal pokračovať celý život.

~Bossuet~

20.06.2003 - Miron
čítanosť7638 reakcie0
(Share 671 0)


Téma: Krstný príhovor

Príhovor

      Bulharský spisovateľ Marin Chalačov napísal poviedku, ktorej dal názov „Chcem, aby si sa znova narodil“. Rozvíja v nej rozhovor 40-ročného otca a malého, niečo viac ako päťročného syna.
       „Chcem, aby sa ľudia znovu narodili,“ vyslovuje chlapec svoje želanie. Otec mu neodpovedá, ale rozmýšľa, ako mohla táto myšlienka chlapca napadnúť, od koho to počul, kde ju vzal. Syn mu však už kladie novú otázku:
       „Otecko, prečo sa ľudia nerodia znova?“ Ale otec nevie, ako odpovedať, mlčí. Nuž chlapec začne ináč:
       „Otecko, ty umrieš?“
       „Áno...“
       „Ale ja nechcem, aby si umrel.“
       „To nejde,“ hovorí otec.
       „Ide!“ trvá chlapec na svojom. „Budem lekárom, vymyslím liek, aby ľudia nestarli a ak náhodou zomrú, aby sa opäť narodili.“
      V tejto poviedke je ukrytá túžba po živote – po večnom, osobnom živote. Nenašiel sa lekár, ktorý by bol našiel liek proti telesnej smrti. Ale prišiel lekár, ktorý dal svetu liek, čo umožňuje večný život. Tým liekom je krst. Znovuzrodenie pre život...
      Drahí rodičia! Dnes ste priniesli svoje dieťa do chrámu, aby prijalo skrze vašu vieru tento liek večného života. Pred vašim dieťaťom sa otvorili brány neba, perspektíva večného života.
      Uchovajte si stálu spomienku na tento deň, na tento okamih, aby ste sa stali spoľahlivými sprievodcami vášho dieťaťa na tejto ceste do neba. Amen.
20.06.2003 | Čítanosť(5341)
Téma: Krstný príhovor
20.06.2003 | Čítanosť(4326)
Téma: Krstný príhovor
20.06.2003 | Čítanosť(3950)
Téma: Krstný príhovor


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet