18.január 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Veľkosť ľudského bytia je dnes zreteľnejšia než kedykoľvek predtým — avšak zreteľnejšie vidíme aj jeho možný úpadok. Lebo čím je tvor väčší, tým je i ohrozenejší. Čím mohutnejšie sú jeho možnosti, sily, schopnosti, tým zjavnejšie sú jeho ohrozenia.”

~JOSEPH RATZINGER~

20.06.2003 - o. Mgr. Jozef Matejovský
čítanosť269 reakcie0
(Share 107 0)


Téma: Sviatosti / Ich sila / Pomazanie chorých

Myšlienky... 34/2001

      Na sviatok Zboru presvätej Bohorodičky v roku 1995 (u gr.kat. 26.12) ma zavolali zaopatriť zomierajúceho. Lekár už pri ňom bol a skonštatoval, že pravdepodobne do rána zomrie.Keď som k nemu prišiel, rodinu som našiel vo smútku, ale už zmierenú s tým, že ich starý otec zomiera. Totiž už pár dní s nimi skoro vôbec nekomunikoval a neprijímal žiadnu potravu. Ja som ho zaopatril, v modlitebnej knihe som príbuzným ukázal modlitby pri zomierajúcom a odišiel som na faru, kde ma čakala návšteva.
      Na druhý deň mi príbuzní chorého prišli povedať, že ich dedko ráno vstal z postele, vykričal sa na babku, prečo ho tak dlho nechala ležať v posteli, požiadal odev, obliekol sa, naraňajkoval ... Neskôr som ho na vlastné oči videl ako štiepal drevo, ukladal ho. Jednoducho robil všetky bežné chlapské roboty.
      Tento dedko už medzitým síce zomrel (vo veku 86 rokov), no táto udalosť a jeho uzdravenie ma presvedčili o sile sviatostí. Táto udalosť bola osožná nielen pre mňa, no aj pre celú farnosť, pretože odvtedy už iba málokto zomrel vofarnosti bez prijatia sviatostí, ba zlepšilo sa aj pravidelné pristupovanie k sviatostiam.


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet