23.október 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Nikdy nie sme takí chudobní, že by sme nemohli poskytnúť pomoc blížnemu.

~N. Gogoľ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť334 reakcie0
(Share 159 0)


Téma: Sekta

Myšlienky... 31/2001

       Američanovi Vernon Howelovi, ktorý si dal meno Dávid Koresh, sa podarilo zviesť mnoho ľudí. Bol vášnivým čitateľom Biblie a ešte vášnivejším milovníkom zbraní. Ako vodca náboženskej sekty Davidiánov sa usadil so svojimi stúpencami na farme pri mestečku Vaco.
       Členovia tejto sekty museli 15 hodín denne študovať Bibliu a zároveň postupne meniť farmu na vojenskú pevnosť. Ich povinnosťou nebola len perfektná znalosť Biblie, ale aj perfektné ovládanie akejkoľvek zbrane. A tak po prednáškach mladí i starenky v dôchodkovom veku brali do rúk pušky a nacvičovali streľbu. Táto sekta sa totiž pripravovala na svätú vojnu proti všetkým neveriacim.
       Kto vie ako by to bolo všetko dopadlo, keby sa na pošte neopatrným zaobchádzaním nebol otvoril balík pre túto farmu. Bol plný granátov. Keďže na vodcu sekty boli aj iné udania, agenti FBI obkľúčili farmu. V prvej prestrelke zahynuli štyria agenti. Obkľúčenie pokračovalo. Trvalo dva mesiace. Polícia nechcela riskovať životy ľudí. Keď nastal rozhodujúci útok na pevnosť, použila slzný plyn a vyzývala sektárov, aby vyšli von s rukami nad hlavou. Tí však na pokyn svojho vodcu Koresha porozlievali po vnútrajšku sídla horľavinou, ktorá okamžite zbĺkla. V plameňoch zahynulo 86 ľudí, z toho 17 detí.
       Hľa, kam až môže zájsť fanatické zaslepenie človeka. (Podľa: Zrno 10/1993, s. 18)
       Odklon od pravdy je ničivý. Tam, kde si človek začína Boha prispôsobovať na mieru vlastných predstáv, tam, kde sa formuluje učenie podľa vlastných chúťok, tam začína skaza. Tragédia pri meste Vaco je iba extrémnym príkladom iných tragédií, tak mnohých, ktoré sa odohrávajú v živote ľudí, ktorí odbočia od pravdy.
25.06.2003 | Čítanosť(263)
Téma: Sekta
25.06.2003 | Čítanosť(251)
Téma: Sekta
25.06.2003 | Čítanosť(241)
Téma: Sekta


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet