26.marec 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Ticho vyživuje, hluk stravuje.

~Reinhold Schneider ~

20.06.2003 -
čítanosť983 reakcie0
(Share 201 0)


Téma: Jn 13, 31-35

Kartotéka

Nové prikázanie
Dušan Berta

      Ježiš miloval ľudí vtedajších čias. Rovnakou láskou dnes miluje teba i mňa. Je to chápavá láska, ktorá cez všetko preniká. Vidí pod vonkajší vzhľad a nezastaví sa iba pri ňom. Ňou Ježiš vyzdvihuje z ľudských hĺbok všetku zabudnutú dobrotu a povoláva k plnosti života všetkých odvrhnutých, odcudzených, ubitých a opustených. Koľkí ľudia boli touto láskou uzdravení, pre koľkých sa vďaka nej život začal odznova?!
      Dnes sa na nás Ježiš obracia s výzvou: „Milujte sa navzájom, ako som ja miloval vás!”
      Skúsenosť Ježišovej lásky máme podávať ďalej. To však závisí od toho, nakoľko ju poznáme a prežívame. Je teda dôležité dovoliť, aby nás Ježiš miloval takouto láskou bez ohľadu na to, kto sme a akí sme. Totiž len vtedy, ak budeme vedieť, ako „chutí” takáto láska, dokážeme ju „chutne” ponúknuť aj druhým.
      Milovať Ježišovou láskou nie je záležitosť ľubovôle, ale je to kritérium, podľa ktorého možno spoznať, že sme jeho učeníci, že sme si osvojili jeho zmýšľanie a pochopili evanjelium.
      Jezuita John Powell píše: „V každom človeku žijú dvaja rozdielni ľudia: jeden zronený, ubolený a plný hnevu - druhý dobrý, milujúci, slušný a starostlivý. Nešetrnou kritikou alebo zosmiešňovaním vyvolávame v ľuďoch toho prvého človeka. Milujúci človek sa dostáva na povrch, ak sa s ním zaobchádza láskavo, nežne a s porozumením.”
      Mnoho evanjeliových postáv, ľudí minulosti, súčasnosti, dokonca i mnohí z nás môžu Ježišovi povedať: „Milujem ťa preto, lebo ma meníš. Milujem ťa preto, lebo vo mne rozvíjaš to, čo bolo skryté. Milujem ťa, lebo sa povznášaš nad všetky moje hlúpe slabosti, ktoré nie je možné nevidieť, a vynášaš na svetlo všetky tie nádherné poklady, ktoré ešte nikto vo mne nehľadal, pretože boli hlboko skryté” (J. Powell, Z pohľadu kresťana).
      Milovať druhých Ježišovou láskou znamená milovať ich tak, aby tieto slová mohli platiť aj o nás.
12.06.2003 | Čítanosť(2347)
Jn 13, 1-20
12.06.2003 | Čítanosť(2109)
Jn 13, 21-30
12.06.2003 | Čítanosť(1889)
Jn 13, 31-38


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet