25.marec 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Nech neminie deň, aby ste zo Svätého písma si neprečítali niečo užitočné a nezamysleli sa nad ním. Pretože nič tak nesýti dušu a neposilňuje srdce ako jeho čítanie.

~sv. Theonas ~

20.06.2003 -
čítanosť1085 reakcie0
(Share 228 1)


Téma: Jn 10, 27-30

Kartotéka

Láska Dobrého pastiera
Dušan Berta

       „V Cirkvi sú pastieri a vrchní pastieri, ale o stáde a o košiari už tak radi nehovoríme. Nikto nechce byť ovcou. To sa ani nevyžaduje. V dnešnej reči by Ježiš azda povedal: ,Som dobrý kamarát, kladiem svoj život za svojich kamarátov.’ Alebo by povedal: ,Som verný priateľ. Objavujem stále nových priateľov; stávajú sa mojimi priateľmi, lebo ich objavujem a prijímam. A keď niektorého nájdem, nikdy viac ho nenechám padnúť. Ostáva vo mne, beriem ho so sebou k svojmu Otcovi a náš sviatok sa nikdy neskončí’” (Schott - Zo stola Božieho slova).
      Prechádzal som autom okolo vyblednutého „billboardu”. Bolo na ňom ešte vidieť pestrofarebne pomaľovanú tvár mladého skína. Typický účes a v uchu náušnica. Obraz bol doplnený nápisom: „Aj o teba mám záujem” a podpísaný: „Ježiš”. Bola to súčasť reklamy, pozývajúcej na evanjelizačný program pre Ježiša, no zároveň svojím spôsobom vyjadroval obsah 10. kapitoly Evanjelia podľa Jána, v ktorej Pán Ježiš hovorí o sebe ako o Dobrom pastierovi.
      Dobrý pastier pozná svoje ovce; ony patria jemu a on im. Ochraňuje ich, vyslobodzuje z nebezpečenstva, dáva im život, ktorý pretrváva. Ovce poznajú svojho pastiera, dôverujú mu a idú za ním. Ani zlo ani smrť nemá viac nad nimi nijakú moc. Kto patrí Kristovi, patrí Bohu, lebo „Ja a Otec sme jedno” (Jn 10, 30).
      Ako sa možno stretnúť s láskou Dobrého pastiera? Často práve prostredníctvom ľudí, ktorí svoju lásku neobmedzujú iba na tých, u ktorých sa to „oplatí”, ale snažia sa ju dávať všade, kde je potrebná a predovšetkým tam, kde ide o ohrozenú existenciu.
      Kniha Davida Wilkersona Dýka a kríž opisuje jeho pastoráciu medzi narkomanmi. Po dlhom čase počiatočných neúspechov, no zároveň nezlomnej túžby, sa mu podarilo získať srdcia niekoľkých ľudí závislých od drogy. Pochopili, že mu ide o nich, že im chce pomôcť a záleží mu na tom, aby sa nezničili. A prišli prvé uzdravenia - návraty k slobode od zotročujúcej drogy. Mladí ľudia prestali byť závislými a život pred nimi otváral nové perspektívy. Kto im pomohol? Láska Dobrého pastiera, konkretizovaná v službe protestantského kazateľa.
      David neskôr založil stredisko pre drogovo závislých a terapeutmi boli najmä tí, ktorí už smeli žiť slobodne... a samozrejme láska Dobrého pastiera, ktorej základom je túžba darovať večný život a jej zvláštnosťou je, že ho dokáže prinavrátiť.
04.02.2008 | Čítanosť(4626)
Téma: Jn 10, 28
12.06.2003 | Čítanosť(2871)
Jn 10, 1-21
12.06.2003 | Čítanosť(2649)
Jn 10, 22-42


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet