19.január 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Usilujme sa o takú slobodu ducha, že keď nás niekto vyruší v pobožnosti, vieme ju prerušiť s vyrovnanou tvárou. Kto takúto slobodu nemá, ukazuje, že ho to vyrušenie mrzí, a ponosuje sa.”


~SV. FRANTIŠEK SALESKÝ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť227 reakcie0
(Share 73 0)


Téma: Duchovný život

Myšlienky... 27/2001

      Človek si dáva rozličné ciele. Niektoré z nich sú ľahko uskutočniteľné. nevyžadujú od človeka nejakú nadmernú námahu. Iné zasa sú postavené vyššie. Človek musí vložiť všetku svoju silu a vytrvalosť, aby dosiahol stanovený cieľ. Je však na človeku, aký cieľ si zvolí. Aspoň čo sa týka vecí pozemského života.
      Keď však ide o večnosť, o nebo, tak tu ide o cieľ, ktorý si človek neurčuje sám. Tento cieľ určuje Boh tým, že každého povoláva k viere v Ježiša Krista a k osobnej svätosti. Preto žiaden kresťan sa nesmie uspokojiť s priemernosťou. Nesmie si položiť nižšiu latku, než akú dáva Boh. Ježiš Kristus to jasne hovorí: „Vy ste soľ zeme. Ak soľ stratí chuť, čím ju osolia? Už nie je na nič, len ju vyhodiť von, aby ju ľudia pošliapali.“(Mt 5/13)
      Starozákonný človek sa riadil zákazmi Desatora. Týchto desať príkazov slúžilo na stanovenie akejsi dolnej hranice, ktorá nesmela byť prekročená. „.. nezabiješ, nezosilníš, nepokradneš,...“ Pre kresťana však vôbec neplatí, aby sa iba chránil prestupovaniu týchto prikázaní. To by bolo veľmi málo. Keď Ježiš Kristus prednáša svoje blahoslavenstvá, nepopiera tým Desatoro, ale iba ukazuje na ich hornú hranicu. Ak toto pochopíme, potom sa nikdy neuspokojíme iba tým, že si dáme pozor, aby sme neprestúpili príkaz Desatora, ale budeme hnať svoje srdce, aby túžilo dosiahnuť dokonalosť. Budeme posilňovať svoju vôľu, aby sme rástli v čnostiach.
27.05.2011 | Čítanosť(4142)
Téma: Človek / Duchovný život
27.06.2003 | Čítanosť(2767)
Duchovný život


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet