19.december 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Význam vety nemožno pochopiť, kým nie je dokončená až po bodku. So zmyslom života je to podobne. Dokiaľ život trvá, je v stave formovania sa. Až keď sa naplní a príde k svojmu konečnému bodu v smrti, dostáva plný a jasný zmysel.

~John S. Dunne ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť1179 reakcie0
(Share 251 0)


Téma: Obrátenie / Lk 19, 1-10

Myšlienky... 25/2001

      V súčasnosti sa tešia veľkej obľube skladačky puzzle. Krabička puzzle obsahuje stovky a niekedy aj tisícky malých kúskov nerovnomerného tvaru. Na každom kúsku je časť nejakého obrázka. Úlohou je poskladať tieto kúsky tak, aby nakoniec vznikol úplný pekný obrázok. Je to náročné, pretože jeden nesprávne položený kúsok pokazí celý výsledok.
      Ľudský život sa podobá takejto skladačke. Výsledkom má byť tej najkrajší obraz – obraz Boha v duši. Tento výsledok sa dá veľmi ľahko pokaziť. Stačí len nesprávne ukladať jednotlivé kúsky života. Mnoho ľudí dôjde k takému bodu v živote, kedy pochopia, že ich život je akosi zle poskladaný a rozhodnú sa s tým niečo urobiť. Jednoducho poskladajú svoj život nanovo, doslova rozhádžu tie kúsky života, ktoré ich viedli k nesprávnym spôsobom a skutkom. Potom ich znovu poskladajú podľa návodu, ktorú nám Boh zjavil vo svojom slove. Sú však aj takí, ktorí nenájdu odvahu nanovo poskladať svoj život. Vlečú sa ďalej životom cítiac jeho nesprávnosť a škaredosť. Pokoj, spokojnosť – to je niečo, čo absentuje v ich dušiach. Aj keď sa to pokúšajú mnohokrát nahradiť náhražkami – alkohol, drogy, či napĺňanie zmyselných túžob -, nedokážu naplniť túto prádznotu.
      Len s Bohom môžeme správne „poskladať“ svoj život. Kto s Bohom nepočíta, kto k nemu nepestuje vrúcny vzťah, kto Bohu nenačúva, stráca predlohu, podľa ktorej má skladať jednotlivé kúsky života.
      Hlavný mýtnik Zachej nemal dobre poskladaný svoj život. I keď bol bohatý – teda mu na prvý pohľad nič nechýbalo – predsa len cítil určitú nespokojnosť vo svojej duši. A táto nespokojnosť ho priam hnala k Ježišovi. Intuitívne cítil, že tento muž, ktorý robí toľko divov, mu môže pomôcť. Ježiš Kristus videl v jeho srdci túto túžbu. Sám sa pozýva do Zachejovho domu. Jeho prítomnosť stačila, aby Zachej urobil nádherný krok. „Rozhádzal“ svoj predchádzajúci spôsob života a rozhodol sa ho poskladať nanovo. Svedčí o tom sľub, ktorý dáva Ježišovi Kristovi: „Pane, polovicu svojho majetku dám chudobným a ak som niekoho oklamal, vrátim štvornásobne.“(Lk 19, 8) A Spasiteľ mu hovorí: „Dnes prišla spása do tohoto domu.“(Lk 19, 9)
      Podobné konštatovanie zazneje nad každým, kto sa rozhodne „poskladať“ svoj život nanovo a správne, aby položením posledného kúsku vznikol nádherný obraz – obraz človeka, ktorý dosiahol nebo.
20.07.2003 | Čítanosť(2241)
Téma: Obrátenie / Zmena
12.06.2003 | Čítanosť(2171)
Lk 19, 45-48
12.06.2003 | Čítanosť(2075)
Lk 19, 1-10
08.02.2010 | Čítanosť(1416)
Obrátenie


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet