18.október 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Predstav si dva rebríky: jeden ide do neba a druhý do pekla. Ty stojíš na zemi uprostred obidvoch rebríkov. Nemysli a nehovor: ako môžem vyletieť od zeme a dostať sa do neba, teda na vrch rebríka... Ty sa len snaž, aby si sa nespustil nadol robiac zlo. A vystupovať nahor sa namáhaj vždy po trocha, robiac dobro, ktoré sa ti pritrafí do cesty. Každý dobrý skutok bude krokom nahor. Tak vystupujúc s Božou pomocou z jedného stupienka na druhý, nakoniec dosiahneš i vrch rebríka.

~Abba Dorotej~

20.06.2003 - Miron
čítanosť995 reakcie0
(Share 193 0)


Téma: Druhý a slávny príchod nášho Pána / Súd / Mt 25, 33-36. 40

Myšlienky... 15/2001

      Druhý príchod Ježiša Krista nás vyzýva osvojiť si životný štýl, ktorý nám prinesie večný život. Aký životný štýl vedie k večnému životu? Je to detailne opísané v evanjeliu: „Poďte, požehnaní môjho Otca, zaujmite kráľovstvo, ktoré je pre vás pripravené od stvorenia sveta. Lebo som bol hladný a dali ste mi jesť; bol som smädný a dali ste mi piť; bol som pocestný a pritúlili ste ma; bol som nahý a priodeli ste ma; bol som chorý a navštívili ste ma; bol som vo väzení a prišli ste ku mne... Veru, hovorím vám: Čokoľvek ste urobili jednému z týchto mojich najmenších bratov, mne ste urobili“ (Mt 25, 33-36. 40).
      Toto je kresťanský životný štýl. Toto je životný štýl, ktorý vedie do neba. Od neho závisí či získame alebo stratíme nebo.
      Iná myšlienka, ktorá nám napadá pri uvažovaní o druhom príchode nášho Pána, nám pripomína súd. Nemôžeme byť prekvapení, keď nám Pán prehrá náš život ako film z videopásky. Uvidíme všetko, čo sme povedali a urobili. Mnohí slávni ľudia boli usvedčení kompromitujúcou nahrávkou. Ako sa budeme cítiť v Božej prítomnosti, keď pri sledovaní všetkých našich hriechov a zlých slov? Pre niekoho to bude okamih extrémnych rozpakov, ktoré povedú do večného oddelenia od Boha. Ale Boh vo svojej veľkej láske k nám zomrel na kríži a bol vzkriesený aby odpustil nám hriechy a očistil nás od našich neprávostí. Volá nás teraz k pokániu, aby sme boli svojou ľútosťou ešte tu na zemi vymazávali z tejto nahrávky nášho života všetky tie časti, ktoré by mohli viesť k našim rozpakom pri súde. Ak to urobíme, objavíme sa na jeho súde s čistou páskou, očistenou a umytou Krvou Baránka Božieho, ktorý sníma hriechy sveta.
      Druhý príchod Ježiša Krista nám pripomína okamih, kedy budeme musieť pre Božou tvárou vyúčtovať zo svojho života. Sv. Pavol píše: „Veď sa všetci musíme ukázať pred Kristovou súdnou stolicou, aby každý dostal odplatu za to, čo konal, kým bol v tele, či už dobré a či zlé.“ (2 Kor 5, 10)
12.06.2003 | Čítanosť(2852)
Mt 25, 14-30
12.06.2003 | Čítanosť(2717)
Mt 25, 31-46
12.06.2003 | Čítanosť(2627)
Mt 25, 1-13


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet