21.január 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Ako dobre robíš, Ježišu, že si uzavretý vo svätostánku, čakáš na duše a nechodíš za nimi. Na všetkých raz príde čas, keď ťa sami a zmätení vyhľadajú: vtedy pochopia, kto si a budú sa ti klaňať.”

~CHIARA LUBICHOVÁ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť473 reakcie0
(Share 167 1)


Téma: Boh – najväčšia túžba človeka

Myšlienky... 12/2001

      Spisovateľ Alex Black napísal román Veľká túžba. Hlavným hrdinom je mladý muž, ktorý mal veľký sen – napísať knihu, ktorá by vysvetľovala podstatu života a tak pomohla ľuďom objaviť čo v skutočnosti sú a čo skutočne chcú. Odišiel preto do veľkého mesta. Začal s tým, že na prvú stranu napísal názov knihy veľkými písmenami – Veľká túžba. Potom vyšiel do ulíc, zastavoval ľudí a dával im túto otázku: „Čo chcete?“
      Dostal všetky možné odpovede. Najčastejšie však boli takéhoto typu: Milión dolárov – to je to, čo chcem; chcem vyhrať štátnu lotériu; ... nového manžela.
      Medzi opýtanými však boli aj takí, ktorí sa zamysleli, čo SKUTOČNE chcú v živote. A začali sa s ním rozpráva. Jeden povedal:
       „Viete, ja som chcel byť vždy konštruktér.“
       „Prečo?“ spýtal sa nádejný spisovateľ.
      A tak opýtaný začal rozprávať o sne z detstva, ktorý držal skrytý vo svojom srdci – sen o navrhnutí a konštrukcii dokonalého mesta, kde by ľudia žili v bezpečí a v peknom spoločenstve.
      No spisovateľ sa dopytoval ďalej. Snažil sa ísť ešte hlbšie, Chcel zistiť, čo je „veľkou túžbou“ človeka. A spolu s tými, ktorí boli ochotní sa s ním rozprávať, dospel k názoru, že tou veľkou túžbou človeka je vidieť Boha, poznať Boha, zakúsiť Boha, nech už tomu ľudia dávali hocijaké mená. A je to možno táto veľká túžba, ktorá spôsobila, že sme sa dnes modlili alebo sme boli v chráme. (David Holwick´s illustrations 2377. )
20.09.2005 | Čítanosť(1560)
Téma: Presvätá Bohorodička
25.06.2003 | Čítanosť(1500)
Téma: Bohatstvo / Povolanie


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet