23.september 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Mierou Božieho riadenia v našom živote je dôvera, ktorú v toto riadenie máme. Nehody v živote neočakávajte s neurčitou obavou, ale s nádejou, že Boh, ktorému patríte, vás bude z nich priebežne vyslobodzovať. Až doteraz vás predsa opatroval: len sa naďalej držte jeho prozreteľnosti a on vám bude vždy a všade nápomocný. Čoho sa máte obávať, najdrahšia dcéra, ak patríte Bohu, ktorý nás ubezpečil, že tým, ktorí ho milujú, sa všetko obráti v šťastie? Nepremýšľajte vôbec o tom, čo bude zajtra, pretože ten istý večný Otec, ktorý dbá o vás dnes, bude sa starať aj zajtra, večne: buď na vás vôbec nedopustí zlo, alebo ak ho aj dopustí, dá vám i nepremožiteľnú odvahu znášať ho.

~sv. František Saleský~

20.06.2003 - Miron
čítanosť743 reakcie0
(Share 254 0)


Téma: Štvrtok po nedeli o Samaritánke / Sk 14, 20 - 15, 4

Príhovor

      Zdá sa, že v poslednej dobe sa stalo módnou záležitosťou nariekanie nad týmto svetom. Aký je zlý a chladný, aké neprístojné a takmer neľudské veci sa v ňom dejú, ako aj nad stále rozširujúcou sa neverou. Hľadá sa koreň toho všetkého, ale bohužiaľ nikdy nie v sebe. Vždy v tom druhom a nezriedka sa mu to dá aj patrične najavo.
      Dnešné čítanie zo Skutkov apoštolov sa končí konštatovaním Pavla a Barnabáša, že Boh ich prostredníctvom otvoril pohanom dvere viery. Oni však nevideli v pohanoch nepriateľov, hoci od nich museli znášať nejedno príkorie. Obetavo s nasadením všetkých síl ohlasovali evanjelium, nehľadiac na seba. Vyžarovala z nich láska k ochotným poslucháčom, ale aj k odporcom a prenasledovateľom. A to menilo srdcia pohanov. To spôsobilo v krátkom čase vzrast kresťanstva na tak veľkom území.
      Pochopme, že kresťanov je toľko, koľko je tých, ktorí milujú alebo sa usilujú milovať aj tých, čo si to vôbec nezaslúžia. Kresťanov je toľko, koľko je obetavej, odpúšťajúcej a zachraňujúcej lásky.
      Povedzte, ak si zoberieme toto kritérium, môže v nás tento neveriaci svet spoznať Ježišových učeníkov?
      Prijmime preto príklad apoštola Pavla a Barnabáša, aby naša obetavá, pravá kresťanská láska, dokázala pozmeniť tento takmer pohanský svet. Amen.

      Týždeň po nedeli o Samaritánke

12.06.2003 | Čítanosť(1691)
Sk 14, 1-20
12.06.2003 | Čítanosť(1689)
Sk 14, 21-28
12.06.2003 | Čítanosť(1640)
Sk 15, 22-41


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet