27.jún 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Svojím sebectvom sme zničili toľké stvorenia. A svojou pýchou sme spôsobili okolo seba žiaľ. Je prirodzené, že Bohu, ktorý je pamäťou sveta a píše do knihy, ustarostený naším útekom k ničote, príde na myseľ zatarasiť nám cestu. A je isté, že na to, aby nám zatarasil cestu, nestačia slová. Tak veľa ich povedal, ale my sme nepočúvali! Účinný spôsob, ako nás zastaviť, je bolesť a on vie, ako ňou narábať.”

~CARLO CARRETTO~

20.06.2003 - Miron
čítanosť832 reakcie0
(Share 205 0)


Sk 5, 21-32

Príhovor

      S bolesťou pozorujeme, ako pochabo konajú niektorí kresťania v túžbe prispôsobiť sa tomuto svetu. Nehlásia sa ku krstu, ktorý dostali, prestali chodiť do chrámu, k sviatostiam a svoje konanie ospravedlňujú tvrdením „Taká je doba...“ Ľahkomyseľne hrešia... pretože „taká je doba“.
      Sv. apoštol Peter by im dôrazne pripomenul to, čo povedal pred veľradou: „Boha treba viac poslúchať ako ľudí.“ Možno, že teraz súhlasne prikyvujeme: „Áno, to by im bolo
potrebné povedať!“ Na druhej strane však táto zásada platí i pre nás. I keď azda úprimne túžime po peknom kresťanskom živote, i keď sa usilujeme o rast vo svätosti, uvažovanie nad touto zásadou nás privedie k väčšej poslušnosti Bohu a tým aj k väčšej kresťanskej dokonalosti.
      Nie je to jednoduché, pretože ľudská vôľa sa nerada podrobuje a prílišná sebaláska vedie k neposlušnosti a k pohŕdaniu cudzími rozkazmi.
      Osvojenie si tejto čnosti sa začína v pohotovej ochote nasledovať Božiu vôľu. Príkladom nám je Abrahám, ktorý na Boží príkaz vstal uprostred noci a vydal sa na cestu, aby splnil Pánov príkaz: obetovať Izáka. Osvojiť si takúto poslušnosť znamená zrieknuť sa vlastnej vôle, aby sme boli naplnení Božou vôľou.
      Nasledovať vlastnú vôľu je zaiste jednoduchšie a príjemnejšie, i keď sme už neraz zakúsili, že nás nasledovanie vlastnej vôle priviedlo na nesprávnu cestu a spôsobilo bolestivé sklamanie. Nasledovanie Božej vôle je každodenné namáhavé premáhanie vlastnej vôle, ale máme istotu, že v živote nezblúdime na nesprávnu cestu.
      Dnešok i každý deň, ktorý príde, nám prinesie veľa situácií, kedy sa budeme musieť pre niečo rozhodnúť. Riaďme sa v týchto okamihoch zásadou, ktorú nám dnes povedal apoštol Peter: „Boha treba viac poslúchať ako ľudí.“ Amen.
20.06.2003 | Čítanosť(987)
Téma: Modlitba / Sk 5, 12
12.06.2003 | Čítanosť(1790)
Sk 5, 12-16
12.06.2003 | Čítanosť(1782)
Sk 5, 17-42
12.06.2003 | Čítanosť(1578)
Sk 5, 1-11


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet