23.marec 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Nijaký úplatok a nijaké odporúčanie nám neotvoria brány raja, iba srdce, ktoré milovalo.”

~JOHANNES LEPPICH ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť1122 reakcie0
(Share 265 0)


Sk 4, 1-10

Príhovor

      Svet ľahko pochopí a príjme mnohé, často i nemorálne veci. Ale ak sa stretne s prejavom pekného kresťanského života, nedokáže pochopiť pohnútky, ktoré k nemu vedú.
      Dnešné čítanie zo Skutkov apoštolov to dosvedčuje. Peter pri chrámovej bráne uzdravil chromého. Toto uzdravenie sa stalo príležitosťou na ohlasovanie evanjelia. No nestačil dokončiť svoju reč, pretože ich prepadla chrámová stráž a uväznila ho spolu s Jánom. Na druhý deň ich vypočúvali poprední muži. Hlavná otázka znela: „Akou mocou alebo v mene koho ste to urobili?“ Toto bola skvelá príležitosť na ohlasovanie vzkrieseného Krista. A Peter túto príležitosť využil. Ak niekto niečo nechápe, tak sa pýta . A každá takáto otázka môže byť začiatkom cesty ku Kristovi.
      Na nástupišti bratislavskej železničnej stanici ležal nejaký muž. Na prvý pohľad by každý povedal, že ide o nejakého opilca. Cestujúci, ktorí vystupovali z vlaku, prechádzali okolo neho, videli ho, ale predsa nijako nezareagovali. Vtom prišli dve sestričky matky Terezy. Zastavili sa pri ňom, pomohli mu vstať a odviedli ho na stanicu, aby mu mohli pomôcť. Bolo by zaujímavé vedieť, aké otázky si v duchu kládli tí, ktorí toto videli. Krásny prejav kresťanskej lásky ich zaiste viedol k otázkam, ktoré mohli byť začiatkom cesty ku Kristovi.
      Nebojme sa usilovať o pekný kresťanský život, hoci riskujeme, že v mnohých veciach nás svet nepochopí. Nebojme sa toho, pretože práve z tohto nepochopenia sa rodia otázky, ktoré môžu byť začiatkom cesty ku Kristovi. Amen.
12.06.2003 | Čítanosť(2394)
Sk 4, 23-31
12.06.2003 | Čítanosť(2361)
Sk 4, 32-37
12.06.2003 | Čítanosť(2326)
Sk 4, 1-22


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet