27.jún 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Občas si osloboďte srdce od ľudí, aby ste mohli pokojne hovoriť o veciach svojej duše s Bohom.”


~SV. FRANTIŠEK SALESKÝ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť675 reakcie0
(Share 188 0)


Téma: Pondelok po nedeli o Tomášovi / Sk 3, 19-26

Príhovor

      Starší manželia boli na dovolenke v ďalekom exotickom štáte. Keď sa vrátili, priatelia sa ich pýtali:“ Tak čo, ako bolo?“
      Manželia odpovedali:“ Vynikajúcu! Mali sme šťastie, že nás sprevádzal výborný sprievodca. Bez neho by sme len máločo videli a spoznali.“
      Mať spoľahlivého sprievodcu sa vždy vyplatí. A to nielen na dovolenke v cudzom štáte, ale i na horských túrach alebo pri vybavovaní rôznych formalít po úradoch.
      Ľudia v každej dobe túžili po spoľahlivom sprievodcovi k pravému cieľu života, teda k Bohu. Prví kresťania, keď zažili Kristovo zmŕtvychvstanie, pochopili, že takýmto sprievodcom je jedine Ježiš Kristus, pretože premohol smrť. Jedine on dokáže ľudí previesť z tohto sveta cez hranicu smrti do večnosti.
      My sme tiež prijali Ježiša Krista za sprievodcu k večnosti. Náš vzťah k nemu majú charakterizovať tieto znaky: dôvera a poslušnosť.
      Dôverovať znamená prijímať tie pravdy, ktoré nám Ježiš zvestuje. Z dôvery sa potom rodia konkrétne dôsledky pre náš každodenný život v rodine, práci i v spoločnosti.
      Samotné poznanie by však nič neosožilo, keby nenasledovalo jeho poslušné uplatňovanie v skutkoch života.
      Ak dôvera a poslušnosť nebudú chýbať v našom vzťahu k Ježišovi, čoskoro budeme naplnení podobnou radosťou ako prví kresťania, ktorí o nej nemohli mlčať a nadšene vyznávali pred druhými: „Ježiš je vodcom k pravému životu.“ Amen.

      Týždeň po nedeli o Tomášovi

12.06.2003 | Čítanosť(1556)
Sk 3, 1-26


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet