19.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Aj čnosti možno milovať nezriadene, a keď ich chceme priveľmi, dakedy ich strácame.”

~sv. František Saleský~

20.06.2003 - Miron
čítanosť592 reakcie0
(Share 177 0)


Téma: Sobota po Pasche / Sk 3, 11-16

Príhovor

      Ak človek hlboko neuvažuje, môže sa stať, že si nevšimne dôležitosť obsahu slov, ktoré prijíma. Pozrite sa. Hovoríme, že Kristus zomrel za nás a za naše hriechy. Ak budeme uvažovať nad touto správou, pochopíme, že ak Kristus zomrel za mňa a za moje hriechy, tak to znamená, že ja som zabil Ježiša Nazaretského a že ho na kríž pribili moje hriechy. Boli to moje hriechy, ktoré Kristovi spôsobili úzkosť v Getsemanskej záhrade, bola to i moja bezbožnosť, ktorú odpykával na kríži.
      Preto apoštol Peter neobžaluváva neprávom, keď zhromaždenému ľudu hovorí: „Zabili ste pôvodcu života...“
      Apoštol Peter si je vedomý, že ide aj o neho, pretože aj on zaprel Majstra. Sú v tom zahrnutí všetci, ktorí dávajú prednosť vlastným vášniam, ktoré sú príčinou smrti. Peter nezabudol na svoju vinu, ale rovnako pamätal na sladký pocit Pánovho odpustenia. Vyzýva preto k pokániu: „Kajajte sa, obráťte sa, aby sa zotreli vaše hriechy...“(Sk 3, 19)
      Ktosi vtipne povedal, že všetci patríme za mreže. Keď nie za železné, tak aspoň za drevené, t.j. do spovedelnice. Ak sa hlboko zamyslíme nad správou, že Kristus zomrel za nás a za naše hriechy, potom istotne budeme nasledovať výzvu sv. apoštola Petra: „Kajajte sa, obráťte sa, aby sa zotreli vaše hriechy...“ Amen.

      Svetlý týždeň

12.06.2003 | Čítanosť(1543)
Sk 3, 1-26


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet