23.október 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Milovať blížneho skôr znamenalo: neubližovať a obväzovať jeho rany. Od teraz láska byť súcitnou, ale bude sa spaľovať v živote venovanému tomu, aby sme všetci pokročili ďalej.

~Pierre Teilhard Chardin ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť315 reakcie0
(Share 132 1)


Téma: Duchovný život

Myšlienky... 7a/2001

      Ak chceme na ceste k Bohu pokročiť, prijmime do svojho duchovného života okrem sviatostí tieto tri prostriedky: modlitbu, samotu a pôst.
      Svätí často prirovnávajú modlitbu k dýchaniu. Tak zvýrazňujú jej nevyhnutnosť. Modlitba nech nikdy neprestane. Modliť sa znamená rozprávať sa s Bohom. skončenie modlitby nemá byť nejakým ukončením kontaktu s Bohom, ale stavom, aký prežívajú blízki ľudia, ktorí aj keď práve mlčia, ale registrujú prítomnosť toho druhého.
      Modlitba, aby sa neustále zdokonaľovala, potrebuje samotu. Ježiš Kristus nám dáva príklad, keď ho vidíme, ako vyhľadáva samotu. Potrebujeme si nájsť tiché miesto, kde nás nič nebude rušiť pri modlitbe.
      Tretím prostriedkom je pôst. Toto dobrovoľné odriekanie nám pomáha uvoľniť si putá rôznych závislostí. Oslobodzuje naše srdce. Kto je pripútaný k rôznym veciam, ten sa len ťažko môže povzniesť k Božím veciam.
27.05.2011 | Čítanosť(4458)
Téma: Človek / Duchovný život
27.06.2003 | Čítanosť(2987)
Duchovný život


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet