23.marec 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Často odpúšťame tým, ktorí nás nudia, ale tým, ktorých nudíme my, nevieme odpustiť.

~La Rochefoucauld ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť621 reakcie0
(Share 233 0)


Téma: Piatok po Pasche / Sk 3, 1-8

Príhovor

      Jedna báseň z Erbenovej Kytice hovorí o chudobnej žene, ktorá objavila na Veľký piatok v hĺbke zeme veľký poklad. V jaskyni nechala svoje dieťa a domov nosila zásoby zlata a striebra. Chce mať čo najviac preto nedbá na plač dieťaťa. Dá mu pár zlatých plieškov na hranie a úplne sa venuje vynášaniu pokladu. Zatiaľ sa však v blízkom chráme skončili obrady a vchod do podzemia sa uzatvoril. Žena nemôže nájsť cestu do jaskyne a s hrôzou si uvedomuje, že tam nechala svoje dieťa. Beží domov a tam nachádza namiesto zlata a striebra len kamenie a blato. Celý rok prežila v bolesti a keď sa na Veľký piatok skala znovu otvorila vbehla dovnútra a celá šťastná uvidela, že jej dieťa žije a hrane sa so zlatými plieškami. Vzala ho do náručia a vybehla von. O zlate už nechce ani počuť.
      Tá žena skrze veľké trápenie objavila pravé hodnoty. Poznáva cenu Materinskej lásky a úbohosti lásky k peniazom.
      Ako to však súvisí s dnešným čítaním? Pomáha nám objaviť tie pravé hodnoty, o ktoré máme usilovať.
      Keby okolo chromého, ktorý žobral pri chrámovej bráne, prechádzali milionári a každý z nich by mu dal štedrý milodar, zaiste by sa mal lepšie, ale nikdy by nebol taký šťastný ako vo chvíli, keď ho apoštol Peter uzdravil.
      Ak žijeme v Bohu, sme veľmi bohatí. Je to bohatstvo ducha, ktorá svetu dáva veľké dobrodenie, väčšie než všetky miliónové dary.
      Prosme Pána, aby nás viedol na tejto ceste k pravým hodnotám, aby dal nášmu duchu prehojné bohatstvo, ktoré z nezištnej lásky môžeme rozdávať bez miery. Amen.

      Svetlý týždeň

12.06.2003 | Čítanosť(1521)
Sk 3, 1-26


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet