19.január 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Keď vojak v boji utŕži nejakú ranu alebo trochu ustúpi, nikto nemôže byť taký náročný alebo taký nevedomý vo vojenských záležitostiach, že by takéto niečo kvalifikoval ako zločin. Len tí neutŕžia rany, čo nebojujú; tí, čo sa s väčším zápalom vrhajú na nepriateľa, dostávajú údery.

~sv. Ján Zlatoústy~

20.06.2003 - Miron
čítanosť784 reakcie0
(Share 206 1)


Jak 3, 1-10

Príhovor

      Jedna rozprávka hovorí, že diabol sa dlho usiloval rozbiť veľmi dobré manželstvo. Nepodarilo sa mu to. Preto poprosil klebetnicu, aby mu pomohla. Sľúbil jej za to topánky. Klebetnica sa dala do práce, Išla najprv k žene a hovorí: „Bola si včera na zábave? Škoda? Bola by si videla, ako sa tvoj muž bavil so susedkou Ančou. Ona sa len usmievala a šeptala mu čosi do ucha. Celá dedina už o tom rozpráva. Pritom sa chváli, aký je dobrý manžel!“ Sotva zasiala jedovaté semienko do srdca ženy išla k manželovi a hovorí mu: „Prosím ťa, čo je to s tvojou ženou? Chodí zamyslená. Blúdi kto vie kade. Musíš byť na ňu prísnejší!“
      Odvtedy v dome, kde bolo harmonické vzorné manželstvo, začali nepokoje. Dve jedovaté semienka začali klíčiť. Došlo to tak ďaleko, že manželia sa podozrievali a nakoniec sa aj bili. Manželstvo sa rozpadlo. Diabol sa smial od radosti. Čo sa nepodarilo jemu, podarilo sa žene - klebetnici.
      To je azda len zrniečko z obrovského množstva prípadov, kedy zlomyseľné slovo zničilo dobrý vzťah, pošliapalo dôveru, vyvolalo zlobu a nenávisť. Moc slova je veľmi veľká. Preto by sme azda mali často čítať toto dnešné poučenie sv. Jakuba. Zaiste by nás to s Božou pomocou priviedlo k opatrnejšiemu používaniu slov.
      Na druhej strane si musíme uvedomiť, že ak slovo má takú veľkú moc búrať a ničiť, má v sebe moc dať vzrast i mnohým dobrým dielam. Závisí skutočne len na nás na čo využijeme túto moc slova. Amen.
20.06.2003 | Čítanosť(775)
Jak 3, 11 – 4, 6
16.06.2003 | Čítanosť(1645)
Jak 3, 1-18


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet