23.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Je to sťa malý pramienok sviežej vody, ktorý vyviera z prekypujúceho Božieho milosrdenstva a dáva nám účasť na jeho vlastnom šťastí. Učí nás – a to oveľa lepšie, než dokážu knihy -, že opravdivé šťastie nespočíva v tom, že niečo máme a vlastníme, ani v posudzovaní iných, ani v tom, že máme pravdu alebo že nanucujeme iným spravodlivosť to svojho stanoviska, ale spočíva skôr v tom, že dovolíme Bohu, aby nás úplne ovládol a privinul si k sebe, že sa podriadime jeho mienke a veľkodušnej spravodlivosti a naučíme sa od neho denne praktizovať milosrdenstvo.

~S. Pinckaers ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť771 reakcie0
(Share 196 0)


Jak 2, 14-26

Príhovor

      Slávny francúzsky spisovateľ Gilbert Cesbron píše o seba, že ako mladík sa nezaujímal o vieru, občas nazrel do kostola, ale hovorieval, že Bohu je pre neho iba starý pánko, ktorého on vôbec nepotrebuje. Ale zomrela mu matka, ktorú mal veľmi rád. Pri pohrebnej svätej omši nad rakvou drahej matky počúval pozorne Božie slovo. Počúval, že Ježiš nezostal navždy v hrobe ležať, že na tretí deň vstal z mŕtvych a že žije v sláve nebeského Otca a že svojou smrťou a zmŕtvychvstaním umožnil aj ľuďom, aby po smrti žili s ním večne v Božej láske, a vtedy zrazu pocítil, že jeho drahá predrahá matka určite žije v Božej láske, a v tej chvíli celým svojím srdcom uveril v Boha. A jeho viera sa stala natoľko kvalitnou, že jeho život sa úplne zmenil: každodenne začal navštevovať chorých v nemocnici Salpatriere, navštevoval väzňov, navštevoval chudobných ľudí na parížskom predmestí a rozprával úbohým ľuďom o veľkom šťastí, ktoré mu prináša hlboká viera v Boha, ba písal a vydával knihu za knihou s tým úmyslom, aby pomohol svojim čitateľom k lepšiemu, k nábožnejšiemu, k šťastnejšiemu životu. Spoznávate v tejto chvíli, že viera je kvalitná až vtedy, keď sa prejavuje skutkami lásky k blížnym?
      Kde je viera, tam sú aj skutky z viery. Lebo ako píše sv. Jakub: „Ako telo bez ducha je mŕtve, tak je mŕtva aj viera bez skutkov“ (Jak 2, 26). Amen.
12.01.2007 | Čítanosť(1250)
Téma: Skutky / Jak 2, 17
20.06.2003 | Čítanosť(837)
Jak 2, 1-13
16.06.2003 | Čítanosť(1631)
Jak 2, 1-26


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet