22.január 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Panenstvo udržiava v Cirkvi živé vedomie tajomstva manželstva a chráni ho pre akýmkoľvek znehodnotením a ochudobnením. Tým, že robí srdce človeka osobitným spôsobom voľným... panenstvo svedčí o tom, že Božie kráľovstvo a jeho spravodlivosť sú tou vzácnou perlou, ktorá je najžiadanejšia a najhodnotnejšia, ktorú má človek hľadať ako jedinú konečnú hodnotu. Preto Cirkev v celých dejinách vždy bránila prvenstvo tejto charizmy vo vzťahu k charizme manželstva vzhľadom na jeho osobitnú väzbu na Božie kráľovstvo.Hoci sa panenský človek vzdáva fyzickej plodnosti, bude duševne plodným a stane sa otcom i matkou mnohým a bude spolupracovať pri budovaní rodín podľa Božieho ustanovenia.

~Ján Pavol II. ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť786 reakcie0
(Share 190 0)


Jak 2, 1-13

Príhovor

      Keď sa Karol Foulcould, moderný hľadač kresťanskej spirituality rozhodol postaviť svoju pustovňu v Beni Abés, staval ju tak, aby mohol žiť trvale v prítomnosti Boha, ale súčasne aj v prítomnosti ľudí. Pri stavbe ohrady okolo svojho príbytku neprestúpil výšku pol metra, aby tak umožnil obyvateľom oázy navštíviť ho kedykoľvek v prípade potreby.
      Brat Karol od Ježiša súčasne pochopil, že k ozajstnej kresťanskej láske je treba veľkej duchovnej sily, ktorú čerpal z hlbokej viery.
      I láska sa môže unaviť neustálym dávaním. Ľudia si radi rozprávajú, že sa navzájom milujú, ale ak to trvá dlhšie a ľudia nás neustále potrebujú, zvyknú si spoliehať sa len na nás. Nie je to obtiažne dať raz plášť chudákovi. Sme pripravení napodobniť sv. Martina, blesková láska je láskou, o ktorej snívame. Potrebujúci odíde, a keď ho nevidíme, spomienka nás ešte dlho teší. Ale keď nás ľudia potrebujú, je to ťažšie. Nie, nie je to vôbec ľahké naozaj a v celom životnom zameraní žiť podľa príkazu: Milujte všetkých, teda aj nepriateľov. Sú ľudia, ktorí v krátkosti naplnili celé roky. Ktorí v mladosti dokázali i v najkrajnejších situáciách podľa tohto prikázania konať. Sú však ľudia, s ktorými Boh skúša svoju trpezlivosť dlhšie, pokiaľ je ešte nádej, že by to mohli raz pochopiť. Ako dlho bude trvať u nás, než prijmeme vedome, ale i s vnútornou dobrou vôľou a ochotou, toto Kristovo prikázanie? Prikázanie lásky do krajnosti. Prikázanie, ktoré neznamená nič iné, ako dať svietiť slnku svojej lásky na všetkých ľudí. (Podľa: HS 1992/93 – s. 111) Amen.
12.01.2007 | Čítanosť(1160)
Téma: Skutky / Jak 2, 17
20.06.2003 | Čítanosť(715)
Jak 2, 14-26
16.06.2003 | Čítanosť(1588)
Jak 2, 1-26


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet