23.marec 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Cestu celého života vrúbia osoby. Nie je to cesta púšťou. Je to cesta medzi nespočetnými ľudskými bytosťami a človek ňou prechádza najčastejšie bez poznania ich skrytých bohatstiev.”

~ABBÉ PIERRE~

20.06.2003 - Miron
čítanosť886 reakcie0
(Share 246 0)


Jak 1, 19-37

Príhovor

      Karl Stern, pôvodom Žid zo starej rabínskej rodiny, psychiater svetového mena, vo svojej autobiografii Ohnivý stĺp spomína, že raz za bezsennej noci v istom londýnskom hoteli z nudy siahol po Evanjeliu, ktoré ležalo na nočnom stolíku. Čítal ho až do rána. Keď zatvoril knihu, otvorili sa pred jeho duchovným zrakom nové horizonty. Napriek mnohým otázkam, ktoré sa mu počas čítania vynorili, jedno sa mu zreteľne ujasnilo: Ak Boh skutočne zasiahol do dejín tým, že sa stal človekom, ak skutočne dal príklad, ako treba žiť, ak skutočne prehovoril k ľuďom, ak im vyjavil, čo je pravda a dobro, ak skutočne sľúbil večný život tým, ktorí ho budú nasledovať, tak potom nemôžeme ľahostajne prejsť popri ňom, ba viac, potom sa oplatí ísť za ním. Štyri roky Stern uvažoval a váhal, študoval a pochyboval, zápasil so sebou a snažil sa zabudnúť na všetko. Nakoniec sa poddal a vykročil v smere hlasu, ktorý ho volal a dal sa pokrstiť.
      Hľa, akú moc má Božie slovo! Boh chce skrze toto svoje mocné slovo vstúpiť do našich životov. Tento vstup Božieho slova znamená vždy kvalitatívnu zmenu, ktorá prináša radosť srdca i pokoj. Nestaviam azda v živote prekážky pre vstup tohto mocného Božieho slova? Je Sväté písmo často v mojich rukách? Sú to otázky, na ktoré je dobré si položiť úprimnú odpoveď. Amen.
14.08.2010 | Čítanosť(1976)
Téma: Jak 1, 19
06.11.2004 | Čítanosť(1777)
Téma: Poslušnosť / Jak 1, 22
16.06.2003 | Čítanosť(2143)
Jak 1, 1-27


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet