20.január 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Cesta duchovného rastu vyžaduje odvahu, iniciatívu a nezávislosť v myslení i konaní. Slová prorokov a pomocná ruka milosti sú síce naporúdzi, ale cestu musí prejsť každý sám. Žiaden učiteľ nás nemôže doviesť k cieľu na chrbte. Neexistujú žiadne vopred dané recepty. Rituály sú len pomôcky, nie učenie samé. Môžete jesť prírodné jedlo, odriekať pred raňajkami päť zdrávasov, modliť sa čelom k východu alebo západu a chodiť v nedeľu do kostola, ale to vás k cieľu nepriblíži. Žiadne slová a žiadne učenie z vás na tejto ceste nesníme povinnosť samostatne sa rozhodovať, usilovne pracovať a trápiť sa nad svojimi nevyšľapanými cestami, ktoré vedú neopakovateľnou krajinou vášho vlastného života k identifikácii vášho vlastného „ja“ s Bohom.

~M. S. Peck ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť969 reakcie0
(Share 221 0)


Jak 1, 1-18

Príhovor

      Dnes začíname čítať z listu sv. Jakuba. Ak by sme v ňom chceli hľadať nejaké systematické kresťanské učenie, tak ako je tomu v niektorých listoch sv. Pavla, budeme sklamaní. Jakub sa zaujíma o praktickú aplikáciu pravdy a múdrosti v každodennom živote. Živým a jednoduchým jazykom podáva etické požiadavky kresťanského života. Dalo by sa povedať, že štýl tohto listu sa veľmi podobá štýlu rozprávania a učenia nášho Spasiteľa.
      Stará žena, ktorá žila v Škótsku, mala veľké potešenie z kázni istého kazateľa. Žila v lacnom byte v suteréne, až kým ho nepočula kázať. Potom sa presťahovala z tmavého suterénneho bytu do slnečného bytu na poschodí. Pretože musela toho veľa obetovať, aby mohla bývať v oveľa drahšom byte, priateľka sa jej opýtala, prečo sa presťahovala.
      Ona odpovedala: „Oh, nemôžeš predsa počuť kázať toho svätého muža a potom ísť bývať do suterénu.“
      Pravdaže, to nebol kazateľ, to bol dobrý Pán. To boli zvesti, to bolo posolstvo Evanjelia žiariace cez kazateľa do jej života, čo ju prinútilo presťahovať sa zo suterénu.
      Aj my sme pozvaní analogicky pozmeniť svoj život. Evanjelium prináša zmenu, novosť života. Nech nám k tejto kvalitatívnej zmene pomôžu praktické rady obsiahnuté v liste sv. Jakuba. Amen.
14.08.2010 | Čítanosť(1921)
Téma: Jak 1, 19
06.11.2004 | Čítanosť(1735)
Téma: Poslušnosť / Jak 1, 22
16.06.2003 | Čítanosť(2126)
Jak 1, 1-27


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet