21.október 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Keď nám niekto ublížil, spontánne máme sklon starostlivo a naporúdzi si uschovať spomienku na utrpené zlo ako ?faktúru?, ktorou zamávame v očakávanú chvíľu, aby sme mu to zrátali a dali si zaplatiť, čo nám je dlžen.

~JACQUES PHILIPPE~

20.06.2003 - Miron
čítanosť921 reakcie0
(Share 207 0)


Jak 1, 1-18

Príhovor

      Dnes začíname čítať z listu sv. Jakuba. Ak by sme v ňom chceli hľadať nejaké systematické kresťanské učenie, tak ako je tomu v niektorých listoch sv. Pavla, budeme sklamaní. Jakub sa zaujíma o praktickú aplikáciu pravdy a múdrosti v každodennom živote. Živým a jednoduchým jazykom podáva etické požiadavky kresťanského života. Dalo by sa povedať, že štýl tohto listu sa veľmi podobá štýlu rozprávania a učenia nášho Spasiteľa.
      Stará žena, ktorá žila v Škótsku, mala veľké potešenie z kázni istého kazateľa. Žila v lacnom byte v suteréne, až kým ho nepočula kázať. Potom sa presťahovala z tmavého suterénneho bytu do slnečného bytu na poschodí. Pretože musela toho veľa obetovať, aby mohla bývať v oveľa drahšom byte, priateľka sa jej opýtala, prečo sa presťahovala.
      Ona odpovedala: „Oh, nemôžeš predsa počuť kázať toho svätého muža a potom ísť bývať do suterénu.“
      Pravdaže, to nebol kazateľ, to bol dobrý Pán. To boli zvesti, to bolo posolstvo Evanjelia žiariace cez kazateľa do jej života, čo ju prinútilo presťahovať sa zo suterénu.
      Aj my sme pozvaní analogicky pozmeniť svoj život. Evanjelium prináša zmenu, novosť života. Nech nám k tejto kvalitatívnej zmene pomôžu praktické rady obsiahnuté v liste sv. Jakuba. Amen.
14.08.2010 | Čítanosť(1865)
Téma: Jak 1, 19
06.11.2004 | Čítanosť(1689)
Téma: Poslušnosť / Jak 1, 22
16.06.2003 | Čítanosť(2113)
Jak 1, 1-27


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet