23.marec 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Závislosť na Bohu je jedinou nezávislosťou.

~Kierkegaard ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť701 reakcie0
(Share 196 0)


Hebr 12, 14-18.22

Príhovor

      Istý kňaz rozprával túto skúsenosť:
       „Bol som na návšteve v jednej rodine, v ktorej boli dve dospievajúce deti. Chlapec a dievča. Rozhovor sa nejako obrátil práve na nich. Rodičia sa priam akoby pochválili, že ich deti „už chodia na zábavy a diskotéky“. Spomenuli síce určité negatíva, ale bolo zrejme, že ich veľmi netrápia. Keď som sa ich spýtal, či sa neboja o svoje deti, povedali: Sú mladí, nech sa teraz vybláznia. Potom zmúdrejú.“
      Je isté, že títo rodičia brali príliš na ľahkú váhu negatíva, ktoré sa objavili v živote ich detí. Je to určitým znakom tejto doby – brať všetko na ľahkú váhu.
      Že to však nie je správne, o tom nás presviedčajú slová svätopisca: „Bratia, usilujte sa o pokoj so všetkými a o svätosť, bez ktorej nik neuvidí Pána. Dbajte na to, aby nik nepremeškal Božiu milosť.“
      Život sa nesmie brať na ľahkú váhu. Zaiste je ľahšie uspokojovať žiadosti tela i keď to neraz znamená nerešpektovanie Božích prikázaní. My sme však povolaní k oveľa vznešenejšiemu cieľu – k osláveniu v nebi. Rast osobnej svätosti nie je ľahkým dielom, ale vzhľadom na večnosť je dôležitou záležitosťou, ktorú nemožno brať na ľahkú váhu.
      Kristus nezomrel preto, aby sme ostali takí, akí sme boli. On chce skrze Svätého Ducha urobiť z nás nových ľudí. Chce byť našim jediným a pravým Pánom. Preto usilujme sa o pokoj so všetkými a o svätosť z celej sily. Úplne sa zamerajme na dosiahnutie neba, aby sme videli Pána. Amen.
12.06.2003 | Čítanosť(1824)
Hebr 12, 14-29
12.06.2003 | Čítanosť(1671)
Hebr 12, 1-13


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet