24.február 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Láska nežije len z náklonnosti, ale tiež z vlahy vernosti a začína tam, kde už priateľ nie je hodný lásky. Zodpovednosť je dokonca dôležitejšia než obyčajná sympatia k druhému. Milujúcemu je zverená, ako by mu bola požičaná.

~Werner Bergngruen ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť1069 reakcie0
(Share 202 0)


Hebr 10,35 – 11,7

Príhovor

      Autor listu Hebrejom dobre poznal ťažkú situáciu týchto kresťanov, ktorí pochádzali zo židovstva. Stali sa terčom útokov zo strany Židov, pre ktorých viera v Ježiša Krista znamenala zradu. Boli vystavení rôznym prenasledovaniam a utrpeniam, väzeniu i konfiškácií majetku. Tento tlak bol veľmi silný, a tak niektorí azda začali strácať silu. Preto ich svätopisec povzbudzuje: „Netraťte dôveru, lebo ju čaká veľká odmena.“ Zároveň im pripomína, že majú usilovať o čnosť vytrvalosti.
      Ak svätopisec pripomína potrebu vytrvalosti, myslí tým neustále pokračovanie v začatom diele, cez všetky prekážky, čo prichádzajú do cesty.
      My, hoci nie sme v rovnakej situácií, ako boli adresáti listu Hebrejom, predsa si len uvedomujeme rôzne skúšky, ktoré sa rôznou silou dotýkajú nášho života. Každopádne povzbudenie svätopisca spolu s napomenutím k vytrvalosti sa týka i nášho života s Kristom.
      Vždy sa objavujú nové a nové tlaky, ktoré by nás chceli olúpiť o vieru, prípadne prehovoriť, že k spáse sa dá dôjsť pohodlnejšou cestou. Ak v pravý čas nespoznáme nebezpečenstvo, prestaneme pomaly myslieť na vytrvalosť. Bez tejto čnosti je však človek nestály, vydaný napospas rozmarom nálad, ktoré ustupujú pred každou ťažkosťou.
      Kvapky vody, ak dlhý čas dopadajú na kameň, dokážu v ňom vyhĺbiť dierku. Podobne vytrvalosť vytvára z duše akoby umelecké dielo, ktoré keď sa dokončí, očarúva všetkých svojou krásou. Usilujme sa napriek všetkým ťažkostiam o vytrvalé nasledovanie Božej vôle, lebo v Bohu máme nádej na život, ktorý trvá večne. Amen.
12.06.2003 | Čítanosť(1785)
Hebr 10, 19-39
12.06.2003 | Čítanosť(1741)
Hebr 11, 1-40
12.06.2003 | Čítanosť(1658)
Hebr 10, 1-18


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet