22.október 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Ježiš Kristus... najprv priniesol obetu tu na zemi, keď podstúpil ukrutnú smrť. Potom, odetý novým rúchom nesmrteľnosti, vošiel so svojou vlastnou krvou do Svätyne svätých, čiže do neba, a tam priniesol pred trón nebeského Otca túto krv nesmiernej ceny, ktorú sedem ráz vylial za všetkých ľudí, čo otročili hriechu. A táto obeta je Bohu taká milá a príjemná, že len čo ju zazrel, nemohol urobiť nič iné, iba sa hneď zmilovať nad nami a láskavo zaobchodiť so všetkými, čo sa opravdivo kajajú.

~sv. Ján Fisher~

20.06.2003 - Miron
čítanosť757 reakcie0
(Share 171 0)


Hebr 10, 11-18

Príhovor

      Mamku malého Maťka čakalo doma prekvapenie. Všade poriadok, hračky poukladané... S Maťkom nebolo vôbec potrebné zápasiť pri jedle, aby zjedol, čo bolo na tanieri. Podobne s uložením na spánok nebol žiaden problém. Mamka vedela svoje: „Niečo sa stalo!“ Pred modlitbou sa spýtala: „Tak čo si dnes vyviedol?“ A Maťko sa celý skrúšený vyznal: „Rozbil som pohár... už to neurobím...“
      Zaiste poznáte podobné situácie. Vina tlačí človeka, aby nejako vyvážil zlo, ktorého sa dopustil.
      Podobne je to vo vzťahu človeka s Bohom. Človek pozná svoju hriešnosť. Vždy sa snažil nejako vyvážiť svoj hriech. Vzal napríklad najlepšie zviera zo svojho stáda, priviedol ho ku kňazovi, aby ho obetoval Bohu. Boh tieto obety prijímal ako prejav túžby človeka po odpustení, ale rozhodne to nebola obeť, ktorá by odstránila múr hriechu medzi Bohom a človekom.
      Preto Boží Syn na seba zobral ľudské telo, aby obetoval sám seba za celé ľudstvo. Žiaden človek nie je schopný takej obeti dokonalej poslušnosti.
      Ježiš Kristus nám svojou obetou priniesol spásu. Je to ponuka odpustenia našich hriechov a vín, ako aj ponuka nového života. Každý človek môže túto ponuku prijať, ale i odmietnuť. Kristovo vykupiteľské dielo je živé, pokračuje v Cirkvi. Kristova obeť sa v Cirkvi neustále sprítomňuje až do konca sveta.
      Nebojme sa teda pristúpiť k tomuto pravému Veľkňazovi, ktorý prináša pravú obetu a tak nás zmieruje s Bohom. Nenosme bremena hriechov a vín! Zložme mu ich k nohám a prijmime ponuku spásy a nového života v Božej láske. Amen.
20.06.2003 | Čítanosť(1004)
Hebr 10,35 – 11,7
12.06.2003 | Čítanosť(1758)
Hebr 10, 19-39
12.06.2003 | Čítanosť(1621)
Hebr 10, 1-18


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet