18.jún 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Počas svojho pozemského života Ježiš Kristus nikdy neprešiel okolo žiadneho miesta bez toho, aby tam nevylial hojnosť svojho požehnania, na základe čoho si môžeme predstaviť, na akých veľkých a vzácnych daroch musia mať podiel tí, ktorí majú šťastie prijímať ho vo svätom prijímaní; lepšie povedané, najväčšie naše šťastie na tomto svete spočíva v prijatí Krista vo svätom prijímaní.

~sv. Ján Vianney~

20.06.2003 - Miron
čítanosť723 reakcie0
(Share 156 0)


Hebr 10, 11-18

Príhovor

      Mamku malého Maťka čakalo doma prekvapenie. Všade poriadok, hračky poukladané... S Maťkom nebolo vôbec potrebné zápasiť pri jedle, aby zjedol, čo bolo na tanieri. Podobne s uložením na spánok nebol žiaden problém. Mamka vedela svoje: „Niečo sa stalo!“ Pred modlitbou sa spýtala: „Tak čo si dnes vyviedol?“ A Maťko sa celý skrúšený vyznal: „Rozbil som pohár... už to neurobím...“
      Zaiste poznáte podobné situácie. Vina tlačí človeka, aby nejako vyvážil zlo, ktorého sa dopustil.
      Podobne je to vo vzťahu človeka s Bohom. Človek pozná svoju hriešnosť. Vždy sa snažil nejako vyvážiť svoj hriech. Vzal napríklad najlepšie zviera zo svojho stáda, priviedol ho ku kňazovi, aby ho obetoval Bohu. Boh tieto obety prijímal ako prejav túžby človeka po odpustení, ale rozhodne to nebola obeť, ktorá by odstránila múr hriechu medzi Bohom a človekom.
      Preto Boží Syn na seba zobral ľudské telo, aby obetoval sám seba za celé ľudstvo. Žiaden človek nie je schopný takej obeti dokonalej poslušnosti.
      Ježiš Kristus nám svojou obetou priniesol spásu. Je to ponuka odpustenia našich hriechov a vín, ako aj ponuka nového života. Každý človek môže túto ponuku prijať, ale i odmietnuť. Kristovo vykupiteľské dielo je živé, pokračuje v Cirkvi. Kristova obeť sa v Cirkvi neustále sprítomňuje až do konca sveta.
      Nebojme sa teda pristúpiť k tomuto pravému Veľkňazovi, ktorý prináša pravú obetu a tak nás zmieruje s Bohom. Nenosme bremena hriechov a vín! Zložme mu ich k nohám a prijmime ponuku spásy a nového života v Božej láske. Amen.
20.06.2003 | Čítanosť(964)
Hebr 10,35 – 11,7
12.06.2003 | Čítanosť(1726)
Hebr 10, 19-39
12.06.2003 | Čítanosť(1590)
Hebr 10, 1-18


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet