15.november 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Ako vieme, existujú rôzne stupne šťastia. Jeho najšľachetnejším prejavom je radosť alebo šťastie v užšom význame, keď človek na úrovní svojich vyšších schopností pocíti uspokojenie, že vlastní spoznané a milované dobro... Tým viac pocíti duchovnú radosť a šťastie, keď jeho duch vstúpi do vlastníctva Boha, ktorého pozná a miluje ako svoje najvyššie a nemenné dobro.

~Pavol VI.~

20.06.2003 - Miron
čítanosť685 reakcie0
(Share 162 0)


Hebr 9, 8-23

Príhovor

      Sicília je známa predovšetkým zásluhou zločineckej organizácie, ktorú poznáme pod menom mafia. Má veľkú moc. Dokázala skorumpovať ľudí na najvyšších miestach, preto nemá veľký strach pred spravodlivosťou. Pred pár rokmi televízne spravodajstvo prinieslo šokujúcu správu o prepustení popredného „mafiána“ pre nedostatok dôkazov. Tento muž, ktorý bol obvinený z mnohých ťažkých zločinov, vychádzal z budovy súdu so širokým úsmevom, akoby chcel povedať: „Na mňa nemáte.“
      Veľmi dobre poznáme takéto situácie. Niekedy sa až čudujeme, ako rastie ich drzosť každým novým „víťazstvom“ nad spravodlivosťou.
      Z úplne iného pohľadu však vyzerá táto situácia po vypočutí dnešného čítania. Svätopisec hovorí: „Je ustanovené, že ľudia raz zomrú a potom bude súd...“
      Z tohto pohľadu je jasné, že žiadne takéto víťazstvo nad spravodlivosťou, ktoré sme spomínali, nie je žiadnym víťazstvom. Pravý súd sa ešte len začne. Pravý Sudca sa nedá podplatiť, nedá sa oklamať ani skorumpovať. Na tomto súde bude vyrieknutá pravda o človekovi.
      V evanjeliu máme popis, ako bude vyzerať tento súd: Čokoľvek ste urobili jednému z týchto mojich najmenších bratov, mne ste urobili (Mt 25, 40). Keď vieme, ako bude vyzerať tento pravý súd, môžeme sa dobre pripraviť. Urobme to, lebo „je hrozné padnúť do rúk živého Boha“(Hebr 10, 31). Amen.
17.03.2006 | Čítanosť(619)
Téma: Hebr 9, 2; 4
12.06.2003 | Čítanosť(1775)
Hebr 9, 15-28
12.06.2003 | Čítanosť(1755)
Hebr 9, 1-14


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet