13.november 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Chcela by som prejsť celý svet, ohlasovať tvoje meno a zasadiť na nevernej zemi tvoj slávny kríž. Ale, môj milovaný, jedna misia by mi nestačila. Chcela by som v jednej chvíli ohlasovať evanjelium na všetkých piatich častiach sveta a na vzdialených ostrovoch... Nechcem byť misionárka len niekoľko rokov, ale chcela by som ňou byť od stvorenia sveta až do konca vekov.

~sv. Terézia z Lisieux~

20.06.2003 - Miron
čítanosť691 reakcie0
(Share 201 1)


Hebr 6, 10-15

Príhovor

      Svätopisec napomína adresátov listu, aby si uvedomili vážnosť Krstu. Odpad od viery po prijatí toľkých nebeských darov prirovnáva ku križovaniu Božieho Syna. Židia, ktorí ukrižovali Ježiša Krista, tým hlásali, na svoju škodu, že Kristus nie je tým, za koho sa vydáva, preto si zasluhuje smrť. K týmto Židom prirovnáva svätopisec tých, ktorí odpadli od viery.
      Sú to prísne slová a preto, aby azda nezmalomyseľneli, pripomína im nádej na večnú spásu, ak pevne zakotvia v Ježišovi. Pripomína prísľub daný Abrahámovi, ktorý Boh naplnil.
      Povzbudenie k horlivosti a vytrvalosti sa dotýka i nás. Je predsa toľko rôznych vplyvov, ktoré nás odvádzajú od zacielenia na večnosť. Spása je v Kristovi. Musíme byť v ňom pevne zakotvení. Každý deň potvrdzujeme a upevňujeme toto zakotvenie, alebo ho odmietame. Priveľa práce, priveľa problémov, priveľa povinností, to všetko niekedy tvorí naše „alibi“, ktorými zakrývame malú horlivosť a vytrvalosť.
      Pozrite sa však na toto. Ak je niekto vášnivý hubár alebo rybár, vždy si dokáže svoj deň zariadiť tak, aby si našiel čas na túto záľubu. A to len preto, že sa rozhodol pre huby alebo ryby. Krstom sme sa rozhodli pre Krista, a to sa nedá porovnať ani s hubami, ani s rybami, ani s ničím iným na svete. Ak teda krstom sme sa vážne rozhodli pre Krista, nemôže byť pre nás ťažké usporiadať svoj čas tak, aby sme mali na Božie veci dostatočný priestor. Treba azda len trochu viac horlivosti a vytrvalosti. Amen.
12.06.2003 | Čítanosť(1910)
Hebr 6, 1-20


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet