20.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Všetko šťastie človeka spočíva v láske. Si taký veľký a máš takú cenu, akú veľkú hodnotu má to, čo miluješ. Dávaj si teda pozor, koho miluješ.”


~SV. IGNÁC Z LOYOLY~

20.06.2003 - Miron
čítanosť677 reakcie0
(Share 190 0)


Hebr 4, 14-16

Príhovor

      Paul Cézanne, veľký francúzsky maliar, často hovoril pred priateľmi: „Život je strašný!“ Prečo tak hovoril? Príčinou nebolo ani tak nešťastné manželstvo, osamelosť a neúspech, ale skôr neschopnosť riešiť životné problémy. Každý jeden z nás už v živote stál pred nejednou ťažkou situáciou, ale dokázali sme ich riešiť bez toho, aby sme upadli do zúfalstva či pesimizmu. Prečo? Lebo vieme, že nie sme odkázaní sami na seba. Vieme, že sa vždy môžeme oprieť o nášho Boha.
      Dnešné čítanie z listu Hebrejom nám to potvrdzuje. Svätopisec podáva krásne vyznanie o Kristovom božstve. Ale hneď zdôrazňuje aj Kristovo pravé človečenstvo. Je pravý veľkňaz, ktorý nás chápe a súcití s nami, pretože „bol podobne skúšaný vo všetkom okrem hriechu“.
      K podstate kňazského úradu patrí úloha byť prostredníkom medzi Bohom a ľuďmi. Kňaz má niesť prosby od ľudí k Bohu a Božie dary ľuďom. Čím je bližší ako Bohu tak i ľuďom, tým lepšie môže plniť svoju úlohu. Preto je Kristus skutočný veľkňaz, pretože je pravý Boh a pravý človek.
      Keby Paul Cézanne dobre poznal tohto Veľkňaza, zaiste by nehovoril: „Život je strašný!“ Dokázal by totiž prísť „s dôverou k trónu milosti...“
      Život so sebou prináša mnohé problémy. Riešme ich podľa rady svätopisca: „Pristupujme teda k trónu milostí, aby sme dosiahli milosrdenstvo a našli milosť a pomoc v pravom čase. Amen.
12.06.2003 | Čítanosť(1737)
Hebr 4, 1-16


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet