23.marec 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Žijeme, ako keby sme boli bedári. Z toho pochádza smútok, nuda a zahmlený pohľad na život. A pritom nosíme v sebe poklad, ktorý keby sme poznali, mohol by nás priviesť k radostnému jasaniu, úplne nás uspokojiť.”

~CHIARA LUBICHOVÁ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť646 reakcie0
(Share 174 0)


Hebr 4, 1-13

Príhovor

      Poznáme zmysel a cieľ pozemského života – nebo. Cestu tiež poznáme. Začína našim obrátením a pokračuje vytrvaním v Božej milosti. Byť v milosti, v Božej priazni, znamená mať v sebe Boží život, Božieho Ducha. Preto obrátenie musí nutne znamenať rozchod s každým hriechom a zlom. Boh nemôže dať svojho Ducha srdcu, ktoré chce slúžiť hriechu.
      Predstavme si toto: Zo sladkých ovocných plodov sme urobili sladký sirup. Potrebujeme ho naliať do nejakej fľaše, no máme poruke iba fľašu od octu. Či do tejto fľaše nalejeme sirup? Ak áno, tak najprv vylejeme zbytok octu, fľašu dôkladne vymyjeme, aby v nej neostal ani náznak po predchádzajúcom obsahu. Až potom nalejeme do fľaše sladký sirup.
      Tak isto musí byť naše srdce očistené od každého zla, ak chce prijať Boží život, ktorý prináša nádej večnej blaženosti.
      Svätopisec nás znova vyzýva: „Dnes, keď počujete jeho hlas, nezatvrdzujte svoje srdcia.“ To „dnes“ trvá do slávneho Kristovho príchodu na konci vekov. Osobne pre človeka to „dnes“ trvá do jeho smrti. No to neznamená, že môžeme otáľať. Nech to „dnes“ pre nás znamená túto chvíľu, túto konkrétnu chvíľu, kedy sa máme naplno otvoriť Božiemu slovu, Božiemu životu. Amen.
12.06.2003 | Čítanosť(1724)
Hebr 4, 1-16


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet