20.jún 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Veľkosť ľudského bytia je dnes zreteľnejšia než kedykoľvek predtým — avšak zreteľnejšie vidíme aj jeho možný úpadok. Lebo čím je tvor väčší, tým je i ohrozenejší. Čím mohutnejšie sú jeho možnosti, sily, schopnosti, tým zjavnejšie sú jeho ohrozenia.”

~JOSEPH RATZINGER~

20.06.2003 - Miron
čítanosť524 reakcie0
(Share 170 0)


Hebr 3, 5-11.17-19

Príhovor

      Na stretnutí kresťanských pedagógov odznel referát, ktorý sa zaoberal problémami pedagogickej práce. Za najvážnejší problém sa označila kríza autority pedagóga. Tým sa do vyučovacieho procesu vnášajú mnohé negatívne prvky. Korene tohto nerešpektovania autority videl prednášajúci okrem iného i v zlej rodinnej výchove.
      Mohli by sme o tejto téme ešte veľa hovoriť. Kríza autority je vážny problém dneška. Dotýka sa aj života v cirkvi. Kým v školstve ide o osobu pedagóga, v cirkvi ide o autoritu Boha.
      Zdá sa, že to nie je nič nové. Svätopisec spomína nevernosť Izraelitov na púšti. Tým nás chce varovať pred neverou a odpadlíctvom. Židia, ktorí pokúšali Boha na púšti, nevstúpili do zasľúbenej zeme. Nevlastnili ju ani ju neužívali. Pomreli na púšti. Pre nás, kresťanov, je zasľúbenou krajinou večná blaženosť v nebi. Naša odbojnosť a nedôvera Bohu nás môže vylúčiť z tejto večnej blaženosti.
      Svätopisec cituje 95 žalm, aby nás povzbudil k vytrvalosti: „Dnes, keď počujete jeho hlas, nezatvrdzujte svoje srdcia.“
      Boh je verný. Jeho slová sú pravdivé a jeho prisľúbenia večné. Boh nesklame! Vytrvajme v dôvere a v nádeji. Podrobme sa autorite Boha, aby sme mohli bezpečne dosiahnuť to, čo pre nás pripravil – nebo. Amen.
20.06.2003 | Čítanosť(460)
Hebr 3, 1-4
12.06.2003 | Čítanosť(1676)
Hebr 3, 1-19


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet