27.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Nekompromisný človek je zdanlivý blázon, o ktorom podobný blázon napíše dvadsať rokov po jeho smrti, že hádam mal predsa len pravdu.”

~PAVOL STRAUSS ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť605 reakcie0
(Share 215 0)


Hebr 3, 5-11.17-19

Príhovor

      Na stretnutí kresťanských pedagógov odznel referát, ktorý sa zaoberal problémami pedagogickej práce. Za najvážnejší problém sa označila kríza autority pedagóga. Tým sa do vyučovacieho procesu vnášajú mnohé negatívne prvky. Korene tohto nerešpektovania autority videl prednášajúci okrem iného i v zlej rodinnej výchove.
      Mohli by sme o tejto téme ešte veľa hovoriť. Kríza autority je vážny problém dneška. Dotýka sa aj života v cirkvi. Kým v školstve ide o osobu pedagóga, v cirkvi ide o autoritu Boha.
      Zdá sa, že to nie je nič nové. Svätopisec spomína nevernosť Izraelitov na púšti. Tým nás chce varovať pred neverou a odpadlíctvom. Židia, ktorí pokúšali Boha na púšti, nevstúpili do zasľúbenej zeme. Nevlastnili ju ani ju neužívali. Pomreli na púšti. Pre nás, kresťanov, je zasľúbenou krajinou večná blaženosť v nebi. Naša odbojnosť a nedôvera Bohu nás môže vylúčiť z tejto večnej blaženosti.
      Svätopisec cituje 95 žalm, aby nás povzbudil k vytrvalosti: „Dnes, keď počujete jeho hlas, nezatvrdzujte svoje srdcia.“
      Boh je verný. Jeho slová sú pravdivé a jeho prisľúbenia večné. Boh nesklame! Vytrvajme v dôvere a v nádeji. Podrobme sa autorite Boha, aby sme mohli bezpečne dosiahnuť to, čo pre nás pripravil – nebo. Amen.
20.06.2003 | Čítanosť(537)
Hebr 3, 1-4
12.06.2003 | Čítanosť(1748)
Hebr 3, 1-19


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet