27.jún 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Treba len ísť vpred. V temnotách trochu naslepo, no vždy treba skúšať konať dobro. Čo sa týka zvyšku, nepovoľovať a spoľahnúť sa na Boha.

~Albert Camus ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť411 reakcie0
(Share 140 0)


Tit 2, 11-15

Príhovor

      Starozákonný ľud od samého začiatku cítil Božiu pomoc. Spomeňme si, ako ju zakúsil v Egypte, v Babylone, čí v Kannaáne. Vyvolený národ mal silu povstať z porážok a nešťastia, pretože vedel o pomoci z neba. Vrcholom Božej pomoci bol príchod Krista. V ňom sa Božia láska stala osobou, ktorá priniesla spásu, odpustenie vín a sľub večného spoločenstva s Bohom.
      Sv. Pavol to v liste Títovi zdôrazňuje: „Milovaný, zjavila sa Božia milosť na spásu všetkým ľuďom...“
      Aká má byť odpoveď človeka na Božiu milosť? Vďačnosť! Ďakovať znamená uznať milosť, prijať jej nezaslúženosť. Ďakovať znamená uznať, že sme dlžníkmi, že sme na Bohu závislí.
      Kto takto prijíma Božiu milosť, otvára sa pre Boha a dovoľuje Bohu, aby v ňom účinkoval. Preto sv. Pavol ďalej hovorí, že Božia milosť „nás vychováva, aby sme sa zriekli bezbožnosti a svetských žiadostí a žili v tomto veku triezvo, spravodlivo a nábožne,...“
      Je úplne nesprávne myslieť si, že môžeme žiť v milosti i v hriechu. To sa nedá. Nemôžeme byť živí a mŕtvi súčasne. Život v Božej milosti je začiatok večnej slávy. Strata milosti je začiatkom večnej smrti.
      Neustále teda ďakujme za Božiu milosť, ktorá sa zjavila na spásu všetkým ľuďom, aby sme sa tak otvorili a dali viesť Božou láskou na ceste k večnému životu. Amen.
20.06.2003 | Čítanosť(437)
Tit 1, 15 – 2, 10
16.06.2003 | Čítanosť(1794)
Tit 2, 1-15


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet