27.jún 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Boh je nám bližšie ako my sami seba.

~sv. Augustín~

20.06.2003 - Miron
čítanosť346 reakcie0
(Share 126 0)


Tit 1, 1-4

Príhovor

      Dnes sme začali čítať list sv. apoštola Pavla, ktorý adresoval svojmu sprievodcovi a spolupracovníkovi Títovi. Títus pochádzal pravdepodobne z Cilície a pôvodom bol pohan. Pre Krista ho získal Pavol.
      Títus bol schopným organizátorom. Pavol ho poveroval dôležitými úlohami. V čase, keď mu sv. Pavol píše list, bol na ostrove Kréta, aby tu zriadil organizáciu a usporiadal pomery v kresťanskej cirkvi. I tu prenikli rôzne bludné náuky falošných učiteľov. Pavlov list obsahuje pastoračné pokyny ako riešiť tieto nahromadené problémy. Cirkev vždy reaguje, keď sa objaví falošné učenie alebo odklon od noriem kresťanského života.
      I dnešná doba je skvelým príkladom. Nie je ťažko sledovať priam celosvetový trend, ktorý prestáva rešpektovať život človeka a vydáva zákony, na základe ktorých možno siahnuť na život ešte nenarodeného dieťaťa, nevyliečiteľne chorého či starobou oslabnutého človeka. A tomuto svetu sa prihovára pápež Ján Pavol II., ktorého isté americké noviny nazvali „svedomím ľudstva“. Rázne sa stavia na obranu ľudskej dôstojnosti, bojuje proti rastúcej civilizácii smrti a ponúka ako riešenie úsilie o vybudovanie civilizácie lásky. Hovorí, vydáva encykliky, modlí sa...
      A čo je našou úlohou? Ako máme nasledovať Svätého otca? Nesmieme ho nechať samého. Musíme sa k nemu pridať! Poznať a osvojiť si náuku jeho listov, ktoré ponúkajú riešenie na problémy dneška. Poznať a osvojiť si túto náuku je prvý krok, za ktorým nasleduje ďalší – uviesť to všetko do života.
      Nuž spojme svoje sily v nasadení pre civilizáciu lásky, aby sme svetu ukázali krásne riešenie problémov, ktoré ponúka kresťanstvo. Amen.
20.06.2003 | Čítanosť(437)
Tit 1, 15 – 2, 10
20.06.2003 | Čítanosť(342)
Tit 1, 5b-14
16.06.2003 | Čítanosť(1518)
Tit 1, 1-16


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet