27.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Zo všetkých čností vyhľadávajme hlavne tie, ktoré slúžia nielen na našu spásu, ale aj pre dobro blížneho... Čo sa týka pozemských vecí, nik nežije len pre seba: remeselník, vojak, roľník, obchodník, všetci bez výnimky prispievajú k spoločnému dobru a dobru svojich blížnych. Ešte v plnšej miere sa to týka duchovného života, ktorý je pravým životom. Ten, kto žije len pre seba a pohŕda blížnym, je neužitočná bytosť, nie je ani človekom, nepatrí do nášho rodu.

~sv. Ján Zlatoústy~

20.06.2003 - Miron
čítanosť799 reakcie0
(Share 199 0)


2 Tim 3, 16 – 4, 4

Príhovor

      Nedávno som sa rozprával s jedným podnikateľom. V rozhovore sa posťažoval: „Nie je to také jednoduché, ako sa to niektorým zdá. Pre mňa bolo a aj je najťažšie naštudovať všetky zákony, ktoré sa týkajú podnikania, daní a tých rôznych odvodov... A stále vychádzajú nové úpravy. Ak v tom človek niečo zanedbá, spôsobí mu to veľkú škodu...“
      To dobre chápeme, pretože poznáme dôsledky nerešpektovania zákonov spoločnosti. Zákon prináša do života spoločnosti poriadok. A len taký zákon je dobrý, ktorý smeruje k dosiahnutiu nejakého spoločného dobra.
      Vo Svätom písme nachádzame duchovné zákony, ktoré formuloval Boh. Vo Svätom písme nám dáva svoje večne platné prisľúbenia. Vo Svätom písme nám ukazuje svoj plán záchrany pre celé ľudské pokolenie.
      Dôležitosť poznania Svätého písma pripomína Timotejovi sv. Pavol, pričom vypočítava rôzne vplyvy Božieho slova, ktoré zasahujú celý život človeka.
      Ako si vážime Sväté písmo a čo pre nás znamená? Pre niekoho je možno iba vkusným doplnením knižnice, pre druhého pamiatkou na rodičov, pre tretieho je však prameňom múdrosti, z ktorého čerpá každý deň.
      Ak sa namáhame pri poznávaní pozemských zákonov pre osobný prospech, namáhajme sa ešte viac pri poznávaní Svätého písma, pre náš večný osoh. Amen.
08.01.2005 | Čítanosť(715)
Téma: 2 Tim 3, 12
16.06.2003 | Čítanosť(1924)
2 Tim 3, 1-17
16.06.2003 | Čítanosť(1725)
2 Tim 4, 1-22


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet