23.február 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Nie je ľahké pochopiť, že jediný spôsob menej trpieť je viac milovať. A to aj za cenu, že sa budeme zdať slabšími.”

~Carlo Carretto~

20.06.2003 - Miron
čítanosť325 reakcie0
(Share 124 0)


2 Tim 2, 20-26

Príhovor

      Slová, ktoré zazneli v dnešnom čítaní, sú plné otcovskej lásky. Lásky sv. Pavla k Timotejovi. A z tejto lásky vzišli múdre rady, ktoré majú vycibriť duchovný život mladého biskupa.
      Ak by sme chceli tieto rady zhrnúť do jednej vety, museli by sme použiť jedno z Kristových blahoslavenstiev: „Blahoslavení čistého srdca, lebo oni uvidia Boha“ (Mt 5, 8).
      Akí sú teda tí, ktorí sú „čistého srdca“? Sú to kresťania, ktorí uviedli svoj rozum i vôľu do súladu s požiadavkou Božej svätosti predovšetkým v troch oblastiach: v láske, v čistote či sexuálnej počestnosti, v láske k pravde a v pravovernosti vo viere. Medzi čistotou srdca, tela a viery existuje súvislosť. (podľa: KKC 2518)
      To nemôže nikto poprieť. Veď môže žiť čisto a plne ten, kto má v srdci nelásku, nenávisť? Alebo kto žije v smilstve, môže mať v srdci pravú lásku a silnú vieru? Jedna skutočnosť vyžaduje prítomnosť ostatných.
      Istá mladá žena vydala toto svedectvo: „Nebola som zvlášť horlivou veriacou. Bola som takou nedeľnou kresťanskou. Božím riadením som sa však dostala na jedno stretnutie, ktoré pripravilo hnutie Focoláre. Bolo mi tam dobre, i keď som mnohé veci nechápala. Ihneď som si predsavzala, že doma budem čítať Sväté písmo, aby som pochopil to, čo sa na stretnutí hovorilo. Veľa vecí bolo pre mňa nových. Jedno som však pochopila: nemôžem žiť tak, ako som žila doteraz. A urobila som prvý krok.
      Tento krok sa týkal vzťahu k môjmu priateľovi. Zdalo sa, že nám to klape, ale keď som prišla s návrhom dodržiavať šieste Božie prikázanie, ba trvala som na tom, Bol to začiatok nášho rozchodu. Teraz už viem, že to bolo dobré, lebo Boh mal vo svojom pláne pre mňa pripraveného oveľa lepšieho partnera.
      Pochopila som, že viera v Boha je ako štipka soli vhodená do pohára s vodou. Soľ vo vode nevidno, ale celkom zmení chuť vody. Podobne viera zasiahne celý život človeka a úplne ho premení.“
      Nech nás táto skúsenosť povzbudí k takému životu, aby sa na nás naplnilo blahoslavenstvo: „Blahoslavení čistého srdca, alebo oni uvidia Boha.“ Amen.
16.06.2003 | Čítanosť(1757)
2 Tim 2, 1-26


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet