25.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Mohutný most lásky k Bohu dosahuje breh večnosti vždy len cez najbližšiu podperu, cez lásku k blížnemu.

~Bernhard Häring ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť355 reakcie0
(Share 129 0)


2 Tim 1,1-2.8-18

Príhovor

      Vypočuli sme si začiatok druhého listu sv. apoštola Pavla Timotejovi. List bol napísaný v rímskom väzení. Sv. Pavol bol už starý muž. Podáva Timotejovi správu o svojej situácií vo väzení. Vie, že okolnosti svedčia o tom, že čoskoro bude odsúdený a popravený. List je osobný a dôverný. Sv. Pavol Timoteja povzbudzuje k vernosti a vytrvalosti v ohlasovaní evanjelia a dáva pokyny pre postup v boji proti bludným náukám. Dá sa povedať, že tento list je akoby poslednou vôľou sv. Pavla.
      Musíme žasnúť, aký pokoj vyžaruje z pozdravu a vďakyvzdania, ktoré sme si vypočuli. Ani blízkosť smrti neotriasla sv. Pavlom. Nebál sa smrti, skôr po nej túžil, aby mohol byť s Kristom. Naplnil Božiu vôľu, preto s pokojom očakáva stretnutie s Kristom.
      Staroba nás má nájsť rovnako vyzretých, plných viery a pokoja. Staroba má byť obdobím, kedy človek môže a má byť zdrojom duchovného povzbudenia pre svojich blížnych. V jeho správaní a slovách sa má zreteľne odrážať múdrosť nadobudnutá v boji s pokušeniami a v zápasoch o dosiahnutie čo najväčšej kresťanskej dokonalosti. Toto ovocie zápasu viery je príkladom pre mladších, ako sa namáhať v živote viery, ako kráčať k dokonalosti, ako sa vyhnúť tragickým omylom.
      Ak staroba nie je vekom hlbokej múdrosti, potom je zvyčajne smiešna a svedčí o ľahostajnosti človeka. Žime preto naplno svoju vieru! Boh nech je naše jediné dobro! Rozvíjajme v sebe všetky Božie dary, aby dni staroby nás našli plných dôstojnosti a múdrosti, ktorá svedčí o dosiahnutí vysokého stupňa kresťanskej dokonalosti. Amen.
02.10.2004 | Čítanosť(441)
Téma: 2 Tim 1, 6-14
20.06.2003 | Čítanosť(339)
Téma: 2 Tim 1, 12
16.06.2003 | Čítanosť(1728)
2 Tim 1, 1-18


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet