18.október 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Ježiš je v smrteľnej úzkosti až do konca sveta.”

~BLAISE PASCAL ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť366 reakcie0
(Share 124 1)


Téma: Duchovný život

Myšlienky... 5a/2001

       „Duchovný život nepozná prázdniny.“ S týmito slovami nás pri odchode zo seminára na prázdniny vyprevádzal otec špirituál. Je to pravda, ktorú máme mať vždy na pamäti. V duchovnom živote nemajú miesto chvíle, kedy človek „vypne“.
      Pekne to vystihuje obraz o plavcovi v rieke. Kým sa namáha, pohybuje sa dopredu napriek prúdu rieky. Akonáhle „vypne“, prúd ho začína unášať naspäť. V duchovnom živote ideme buď dopredu, alebo dozadu. Neexistuje tu stabilné miesto. Duchovný život je neustály boj. Sv. Pavol prirovnáva pozemský život kresťana k behu na závodisku. Pretekár musí napnúť všetky sily a bežať a bežať, kým nepríde cieľ.
      Preto, aj keď je Pavol spokojný so Solúnčanmi, nabáda ich, aby vo svojich čnostiach „čoraz viac rástli...“. V tom je víťazstvo, v tom je svätosť.
      Francúzsky spisovateľ Henri Bordeaux v knihe „Zasnežené stopy vyslovuje ústami jedného z hrdinov románu pri zostupe z vrchu túto myšlienku: „Človek nakoniec vždy zostupuje. Šťastný je ten, kto svoj životný sen upevnil veľmi vysoko, dosiahol ho a nezostúpil.“ (F. Dancák, Dal nám príklad, 1. dodatok, s. 136)
27.05.2011 | Čítanosť(4455)
Téma: Človek / Duchovný život
27.06.2003 | Čítanosť(2983)
Duchovný život


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet