23.marec 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Pravé umenie je vždy forma dôkladnosti - v tom sa podobá vede. Je vždy problémom tvrdej úprimnosti - v tom sa podobá etike. Je vždy aktom túžby - v tom sa podobá náboženstvu. Je vždy rozhodnutím - v tom sa podobá smrti.”


~PAVOL STRAUSS ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť548 reakcie0
(Share 175 0)


1 Tim 4, 12-16

Príhovor

       „Nezanedbávaj dar, ktorý je v tebe!“ Takto napomína sv. Pavol svojho žiaka Timoteja. Myslí tým samozrejme na nadprirodzené dary, ktoré Timotej prijal skrze sviatosti. Sv. Pavol má na mysli konkrétne dar kňazstva.
      Každá sviatosť je veľkým darom. Ničím si ju nezaslúžime. Je to zadarmo a z lásky daná Božia milosť.
      Sviatosti majú za cieľ posväcovať človeka. Dve sviatosti: krst a pokánie – sa volajú sviatosti mŕtvych. Dávajú totiž život milosti dušiam, ktoré sú mŕtve z titulu dedičného hriechu alebo smrteľného hriechu. Ostatné sviatosti sa volajú sviatosti živých, pretože ich môžeme prijať len so živou dušou, čiže v milosti, aby sme dosiahli hojnejší život.
      Keď sa pozeráme na sviatosti z hľadiska ich účinku, potom chápeme ich potrebu. Čoho by sme sa mohli vzdať? Azda krstu? Alebo birmovania? Alebo pokánia? Alebo eucharistie? Alebo manželstva, kňazstva či pomazania chorých? Ak budeme k sebe úprimní, priznáme, že toto všetko potrebujeme priam nevyhnutne v rôznych etapách života.
      Ak je tomu ta, prečo potom zanedbávame tieto dary? Prečo ich nerozvíjame tak, ako nás k tomu vyzýva Cirkev? Rozjímajme o týchto daroch a uvažujme, čo všetko sme skrze ne dostali pre život. Potom ľahšie a ochotnejšie budeme nasledovať Pavlovo napomenutie: „Nezanedbávaj dar, ktorý je v tebe.“ Amen.
16.06.2003 | Čítanosť(1620)
1 Tim 4, 1-16


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet