17.november 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Pri modlitbe nezáleží na tom, ako dlho trvá. Okamžik venovaný modlitbe ráno môže poskytnúť duchovnú potravu na celý deň. Ale táto modlitba musí byť viac vecou srdca, ako rozumu, menej prácou rozumu ako pohybu vôle a vyžaduje si veľa viery a lásky a málo umelo usporiadaného uvažovania.

~Francois de la Mothe Fénelon ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť594 reakcie0
(Share 173 0)


Téma: Piatok po 25. nedeli po ZSD / 1 Tim 4, 4-8.16

Príhovor

      Kresťanský život vyviera z nadprirodzenej milosti, ktorá z detí tohto sveta robí Božie deti. Kresťanský život je v podstate totožný so životom blažených v nebi, pretože základom pre oboje je Božia milosť. Iba spôsob a stupeň je rozdielny, tok ako je rozdiel medzi semenom a stromom. Strom je totiž celý obsiahnutý v semene ako v zárodku. Preto hovorí Ježiš Kristus, že kto v neho verí, kto je jeho telo a pije jeho krv, má život večný. Správne chápaný a správne prežívaní kresťanský život je začiatkom neba na zemi. (podľa: Stručná asketika, s.10)
      Pre dosiahnutie tohto cieľa nabáda sv. Pavol Timoteja slovami: „Cvič sa v nábožnosti! Lebo telesné cvičenie málo osoží, ale nábožnosť je užitočná na všetko a má prisľúbenie pre terajší aj budúci život.“
      Je to rada aj pre nás. Čo to pre nás konkrétne znamená? Hľadať, spoznať, prijať a osvojiť si všetko to, čo nám Cirkev ponúka k dosiahnutiu cieľa. Na prvom mieste sú to sviatosti a modlitba. potom nasledujú ostatné prostriedky pre rast duchovného života a kresťanskej dokonalosti. Už samotné Pavlove slová: „Cvič sa v nábožnosti!“, prezrádzajú, že tu neide o niečo, čo sa dá dosiahnuť v jednom okamihu, Cvičiť – znamená neustálu snahu o osvojenie a udržanie si takého spôsobu života, ktorý by bol začiatkom neba na zemi.
      To je naša úloha. Naplňme ju s dôslednosťou, ktorá prislúcha jej dôležitosti. Amen.

      Týždeň po 25. nedeli po ZSD

20.06.2003 | Čítanosť(505)
1 Tim 4, 12-16
16.06.2003 | Čítanosť(1576)
1 Tim 4, 1-16


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet