15.február 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Nesúhlasíte so mnou v názore, že ak nedostaneme od Boha, o čo prosíme, je to preto, že sa nemodlíme s vierou, s dostatočne čistým srdcom, s dostatočne veľkou nádejou, alebo preto, že nie sme dosť vytrvalí v modlitbe? Boh nikdy neodmietol ani neodmietne nič tým, ktorí správnym spôsobom prosia o jeho milosti.

~sv. Ján Vianney ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť621 reakcie0
(Share 190 0)


Téma: Piatok po 25. nedeli po ZSD / 1 Tim 4, 4-8.16

Príhovor

      Kresťanský život vyviera z nadprirodzenej milosti, ktorá z detí tohto sveta robí Božie deti. Kresťanský život je v podstate totožný so životom blažených v nebi, pretože základom pre oboje je Božia milosť. Iba spôsob a stupeň je rozdielny, tok ako je rozdiel medzi semenom a stromom. Strom je totiž celý obsiahnutý v semene ako v zárodku. Preto hovorí Ježiš Kristus, že kto v neho verí, kto je jeho telo a pije jeho krv, má život večný. Správne chápaný a správne prežívaní kresťanský život je začiatkom neba na zemi. (podľa: Stručná asketika, s.10)
      Pre dosiahnutie tohto cieľa nabáda sv. Pavol Timoteja slovami: „Cvič sa v nábožnosti! Lebo telesné cvičenie málo osoží, ale nábožnosť je užitočná na všetko a má prisľúbenie pre terajší aj budúci život.“
      Je to rada aj pre nás. Čo to pre nás konkrétne znamená? Hľadať, spoznať, prijať a osvojiť si všetko to, čo nám Cirkev ponúka k dosiahnutiu cieľa. Na prvom mieste sú to sviatosti a modlitba. potom nasledujú ostatné prostriedky pre rast duchovného života a kresťanskej dokonalosti. Už samotné Pavlove slová: „Cvič sa v nábožnosti!“, prezrádzajú, že tu neide o niečo, čo sa dá dosiahnuť v jednom okamihu, Cvičiť – znamená neustálu snahu o osvojenie a udržanie si takého spôsobu života, ktorý by bol začiatkom neba na zemi.
      To je naša úloha. Naplňme ju s dôslednosťou, ktorá prislúcha jej dôležitosti. Amen.

      Týždeň po 25. nedeli po ZSD

20.06.2003 | Čítanosť(527)
1 Tim 4, 12-16
16.06.2003 | Čítanosť(1602)
1 Tim 4, 1-16


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet