27.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Keď sa pracuje jedine a výlučne na Božiu slávu, všetko sa robí prirodzene, jednoducho. Je to, akoby mal niekto naponáhlo a nemôže sa zdržiavať pri honosnej nádhere, aby tým nestratil neopakovateľný a neporovnateľný vzťah s Bohom.”

~bl. Josemaría Escrivá~

20.06.2003 - Miron
čítanosť360 reakcie0
(Share 123 0)


1 Tim 3, 1 Tim 4,

Príhovor

      Timotej dostáva od svojho učiteľa sv. Pavla pokyny pre pastiersku prácu. Základom tejto pastoračnej činnosti bolo hlásanie viery v Ježiša Krista.
      Ohlasovanie sa vždy začínalo zvesťou o umučení: trpel, zomrel – a hneď sa udal dôvod: za naše hriechy. Ježiš Kristus vo svojom utrpení uskutočnil „Veľké tajomstvo nábožnosti“. Toto tajomstvo spočíva v tom, že Ježiš svojou zbožnosťou zvrhol bezbožnosť. Tým vytvoril novú situáciu medzi ľuďmi a Bohom, ktorú nazývame spása.
      Táto evanjeliová zvesť vstupuje do života človeka a ak človek uverí, mení ho. Zmenila aj životy prvých kresťanov v Efeze, ktorých sv. Pavol zveril Timotejovi. Zmenila ich natoľko, že ich životný štýl sa nepodobal židovskému a už vôbec nie pohanskému spôsobu života. Do sveta vstúpilo niečo nové. Zaiste to nebolo ľahké. Možno, že ich niektorí obdivovali, no veľa bolo i takých, ktorí ich odsudzovali a kritizovali. Preto sv. Pavol pripomína znovu to „veľké tajomstvo nábožnosti“, aby posilnil Timoteja i celú efezskú cirkev vo vytrvalosti vo viere.
      Tí, čo sa usilujú ísť čo najvernejšie za Kristom, poznajú cenu podobného povzbudenia, pretože nasledovanie Krista i dnes často sprevádza nepochopenie ba aj odsúdenie zo strany ľudí, častokrát kresťanov.
      Prijmime však Pavlovo povzbudenie. Uprime svoj zrak na Krista, ktorý trpel a zomrel za nás, za naše hriechy. Nedajme sa nikým a ničím odradiť v snahe o neustále vzrastajúcu lásku, dôveru a vieru v Boha. Amen.


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet