14.december 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Ak poznáme Boha, pričom nepoznáme svoju biedu, dôjdeme k pýche. Ak poznáme svoju biedu, pričom nepoznáme Boha, dôjdeme k zúfalstvu. Ak poznáme Ježiša Krista, dôjdeme do pravého stredu, lebo v ňom nájdeme aj Boha aj svoju biedu.

~Blaise Pascal~

20.06.2003 - Miron
čítanosť668 reakcie0
(Share 202 0)


1 Tim 2, 1-7

Príhovor

      V jednom filme, už si nepamätám jeho názov, zomieral záporný hrdina príbehu. Vedel, že sa blíži okamih smrti, preto sa začal modliť: „Otče náš, ktorý si na nebesiach, posväť sa... posväť sa...“ Ďalej to už nevedel. Nedokončil modlitbu...
      Táto scéna dobre vystihuje život tých, zanedbávajú nielen modlitbu, ale i Boha. Spomenú si na neho až v tiesni a zistia, že sa už ani nevedia modliť.
      Modlitba je nevyužitá možnosť pre dosiahnutie mnohého požehnania. Navyše, ako nám dnes sv. Pavol hovorí, máme sa modliť aj za druhých, aby im Boh pomohol a otvoril ich svojej láske.
      Boh nepotrebuje naše prosby, ale potrebujeme ich my. Svojou modlitbou nemôžeme zmeniť Božie plány, ale môžeme dosiahnuť, aby nám dal to, čo od večnosti pre nás pripravil. Potrebujeme modlitbu! Ježiš Kristus nás nabáda, aby sme sa stále modlili a nikdy neprestávali.
      Najväčším zmyslom modlitby je však dostať sa a zostať v čo najužšom spojení s Bohom. Každá modlitba, či už prosiaca alebo modlitba chvál či vďakyvzdávania má k tomu smerovať.
      Alexis Carrel, lekár a prírodovedec, nositeľ Nobelovej ceny, povedal: „Modliť sa nie je väčšou hanbou ako piť alebo dýchať. Človek potrebuje Boha, ako potrebuje vodu a kyslík.“
      Nech je teda modlitba pre nás rovnakou samozrejmosťou, ako dýchanie či tlkot srdca. Amen.
20.06.2003 | Čítanosť(644)
1 Tim, 1,18-20 a 2,8-15
16.06.2003 | Čítanosť(1764)
1 Tim 2, 1-15


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet