23.február 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Panenstvo udržiava v Cirkvi živé vedomie tajomstva manželstva a chráni ho pre akýmkoľvek znehodnotením a ochudobnením. Tým, že robí srdce človeka osobitným spôsobom voľným... panenstvo svedčí o tom, že Božie kráľovstvo a jeho spravodlivosť sú tou vzácnou perlou, ktorá je najžiadanejšia a najhodnotnejšia, ktorú má človek hľadať ako jedinú konečnú hodnotu. Preto Cirkev v celých dejinách vždy bránila prvenstvo tejto charizmy vo vzťahu k charizme manželstva vzhľadom na jeho osobitnú väzbu na Božie kráľovstvo.Hoci sa panenský človek vzdáva fyzickej plodnosti, bude duševne plodným a stane sa otcom i matkou mnohým a bude spolupracovať pri budovaní rodín podľa Božieho ustanovenia.

~Ján Pavol II. ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť673 reakcie0
(Share 164 0)


1 Tim, 1,18-20 a 2,8-15

Príhovor

      Základy viery a kresťanského života, ktoré položili apoštoli, sa v prvých miestnych cirkvách rýchlo upevnili. Prišiel však čas myslieť na formáciu veriacich a nastoliť určité základné prvky organizovania.
      Z toho vyrastá aj pastoračná požiadavka sv. Pavla, ktorú sme si dnes vypočuli. Ide o pestovanie pravej zbožnosti, ako v modlitbe tak i v prejavoch bežného života.
      Zdôrazňuje potrebu modlitby, ktorú má sprevádzať čistota srdca, láska k bratom, prejavovaná najmä odpúšťaním, v odstraňovaní súperenia, nevraživosti a sebectva.
      Upozorňuje tiež, že kresťana nemá zdobiť odev alebo šperky, ale jeho čnosti. To však neznamená, že by kresťan nesmel byť pekne oblečený. Má dbať o eleganciu, ale neprikladať odevu, či iným doplnkom väčšiu dôležitosť, než kráse charakteru a života.
      Možno, že sa nám zdá, že sv. Pavol ide príliš do podrobností. Možno od neho očakávame dôležitejšie pokyny, než tie, ktoré sme počuli.
      Skúsme však zobrať tieto dve usmernenia vážne. Namáhajme sa, deň, dva, týždeň, aby sme ich dôsledne naplnili. potom pochopíme, koľkokrát sa voči nim prehrešujeme.
      Kresťanstvo zasahuje celý životný štýl človeka. Ak tomu tak nie je, potom to môže byť znamením, že máme pridať. Amen.
16.06.2003 | Čítanosť(1788)
1 Tim 1, 12-20
16.06.2003 | Čítanosť(1786)
1 Tim 2, 1-15
16.06.2003 | Čítanosť(1725)
1 Tim 1, 1-11


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet