22.február 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Ak vieme ako používať zbraň modlitby, nech už je pokušenie akékoľvek veľké, nakoniec budeme víťazmi, pretože modlitba je sinejšia než všetci zlí démoni. Ten, na ktorého útočia duchovia temnoty, sa potrebuje len hlboko odovzdať modlitbe a s veľkým úspechom odrazí útok.

~Svätý Bernard ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť617 reakcie0
(Share 232 0)


Piatok po 24. nedeli po ZSD / 2 Sol 3, 6-18

Príhovor

      Záver druhého listu sv. apoštola Pavla Solúnčanom tvorí napomenutie tým, ktorí zaháľajú. Niektorým Solúnčanom sa totiž tak zapáčila Myšlienka, že príchod Pána sa uskutoční skoro, že opúšťali svoje zamestnania a nečinne očakávali príchod Spasiteľa. V tomto počínaní však boli odkázaní na materiálnu podporu ostatných členov miestnej cirkvi. To vyvolávalo nepokoj a neporiadok v spoločenstve. Pavol im preto prikazuje, aby riadne pracovali a sami si zarábali na svoje každodenné potreby.
      Jeho napomenutie by sa dalo zhrnúť do starej múdrosti, ktorá hovorí: „Pracuj tak, ako by si tu mal žiť večne, a ži tak, ako by si mal dnes zomrieť.“
      Práca je dôležitá. Ale je to iba prostriedok a nie konečný cieľ života. To si treba uvedomiť zvlášť v tejto dobe, keď ľahko upadáme do opačného extrému než Solúnčania. Oni prestávali myslieť na prácu, lebo očakávali koniec sveta. My zasa prestávame myslieť na posledné veci človeka, pretože sme príliš sústredení na prácu. Práca nesmie pohlcovať celého človeka. Človek si musí uchovať slobodu ducha, ktorému patrí prvenstvo. Práca nám má zabezpečiť dôstojné prežitie pozemského života, ale nesmie byť prekážkou na ceste k večnosti.
      V kláštore zomrel starý mních. Všetci ho považovali za svoj vzor pre jeho svätý život. Mladý mních sa spýtal predstaveného, v čom spočívala svätosť tohto spolubrata. Dostal krátku odpoveď: „Nebohý miloval Boha a nikdy nezaháľal.“
      Nesmieme dovoliť, aby nás práca vzdiaľovala od Boha, ale máme sa usilovať, aby sa práca pre nás stala prostriedkom nášho posvätenia. Amen.

      Týždeň po 24. nedeli po ZSD

06.11.2004 | Čítanosť(680)
Téma: 2 Sol 3, 6-15
10.02.2010 | Čítanosť(609)
Téma: 2 Sol 3, 7-12
16.06.2003 | Čítanosť(1677)
2 Sol 3, 1-18


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet