13.december 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Človek, ktorý koná zlo, sa skoro presvedčí, že naňho samého spadne to, čo koná.

~Aliszer Nawoi ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť4150 reakcie0
(Share 700 0)


Téma: Pohrebný príhovor – náčrt / Pohreb

Myšlienky... 4/2001

      Istý rímsky vojak raz prišiel k Júliusovi Cézarovi s prosbou, aby mu dovolil ukončiť svoj život. Tento vojak bol pokrytý vredmi, zhrbený, vyzeral ako bez ducha – bez akejkoľvek životnej vitality. Cézar sa na neho pozrel a povedal: „Človeče, bol si vôbec niekedy živý?“
      My však nemáme žiadnu pochybnosť, či náš milovaný brat (meno) bol skutočne živý. Svojich (vek) rokov života prežil skutočne intenzívne.
      Žil naplno pre svoju prácu.
      Žil naplno pre ľudí a pre ich rôzne potreby.
      Žil naplno pre svoju farnosť – bol obetavým podporovateľom vo všetkých jej potrebách.
      Žil naplno pre svojho Pána Ježiša Krista, ktorého miloval a ktorému slúžil.
      Slávne stradivárky – husle – sú uložené v knižnici amerického Kongresu vo Washingtone. Sú neustále strážené. V špeciálnej izbe, kde sú uložené, sa udržiava predpísaná teplota i vlhkosť.
      Z času na čas sú prepožičané najprestížnejšej hudobnej škole, aby na nich mohol zahrať niektorý z veľkých virtuózov. Potom sú starostlivo a opatrne vrátené.
      Ľudský život nie sú lacné husle. Ľudský život je viac než slávne stradivárky. Ľudský život je stvorený Bohom. Má večnú hodnotu. Bol nám prepožičaný Bohom, aby sme „zahrali nádhernú melódiu“ v tomto svete. Jedného dňa sa náš život vracia k Bohu. Tam je posúdená krása našej „melódie“, ktorú sme zahrali. Je to príliš vzácny dar na to, aby sme hrali falošne.
      Náš nebohý brat (meno) svojim životom zahral skutočne nádhernú melódiu. Kiež by nás jeho príklad povzbudil. Kiež by sme sa aj my usilovali, aby náš život bol rovnako krásnou melódiou. Keď sa naše životy spoja – vznikne nádherná symfónia na oslavu nášho Pána a Spasiteľa Ježiša Krista.


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet