23.február 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Omša, ktorú slúžime naším životom, nesmie zostať pri obetovaní. Vyžaduje pozdvihovanie na kríž a prijímanie. Vo svätom prijímaní naša duša vskutku vstupuje do Boha a Boh do nás. A kde je Boh, tam panuje svätosť.”

~Chiara Lubichová~

20.06.2003 - Miron
čítanosť576 reakcie0
(Share 212 0)


Štvrtok po 24. nedeli po ZSD / 2 Sol 2, 13 – 3, 5

Príhovor

      Sv. Pavol v liste veriacim v Solúne vysvetlil, že druhému príchodu Krista budú predchádzať znaky mocného pôsobenia diabla. Jeho zámerom bude mnohých odviesť od pravdy. Preto ich hneď povzbudzuje vo viere a napomína, aby stáli pevne a držali sa učenia, ktoré prijali či už slovom alebo listom.
      Kresťanstvo dáva ľuďom istotu, že sú Bohom milovaní. Z tejto istoty vychádza sila, ktorá pochádza od Boha. Pomáha nám žiť naplno podľa svojej viery. Dáva nám silu vytrvať i vtedy, keď druhí sú už na konci svojich síl a kapitulujú pred zlom. Musíme si uvedomiť, že Boh je verný. Nikdy nás neopustí a práve v čase skúšok nás najviac posilňuje. Veriť, znamená spoľahnúť sa na Boha, dôverovať mu. Táto istota má z nás vyhnať každé slabošské konanie, ktoré je znakom nedôvery a zvyšuje nebezpečenstvo odpadu od pravdy.
      Slávny hudobný skladateľ Haydn raz poveril svojho žiaka, aby mu zahral skladbu „Verím“. Žiak začal hrať. Hral však akoby nesmelo. Haydn ho náhle zastavil slovami: „Priateľu! Ako môžete hrať „Verím“ takýmto spôsobom? Či neviete, že vieru máme vyznávať hlasito a nebojácne?“ (František Dancák, Dal nám príklad, 1. dodatok, s.121)
      Prijmime teda aj my Pavlovo povzbudenie k vytrvalosti vo viere! Konajme nebojácne to, k čomu nás viera nabáda! Žiadna ľahkomyseľnosť, ani ľahostajnosť, ani lenivosť, ani pohodlnosť nemá miesto v živote viery. Amen.

      Týždeň po 24. nedeli po ZSD

16.06.2003 | Čítanosť(1678)
2 Sol 3, 1-18
16.06.2003 | Čítanosť(1604)
2 Sol 2, 1-17


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet