22.február 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Túžba nášho anjela strážcu nám pomáhať je oveľa väčšia, než samotná pomoc, ktorú od neho prijímame.

~sv. Don Bosco~

20.06.2003 - Miron
čítanosť550 reakcie0
(Share 192 0)


Streda po 24. nedeli po ZSD / 2 Sol 2, 1-12

Príhovor

      Niektorí veriaci v Solúne sa nazdávali, že príchod Krista je už blízko. Toto presvedčenie, spôsobené chybným poznaním kresťanskej náuky ich viedlo k tomu, že opúšťali svoje zamestnania, prestávali pracovať a záhaľčivo očakávali Pána. Aby ich sv. Pavol priviedol k správnemu chápaniu, hovorí, že Pánov deň ešte nenadišiel a uvádza znaky, ktoré budú predchádzať tomuto okamihu.
      Katechizmus nám jasne hovorí, že pred Kristovým príchodom musí Cirkev prejsť záverečnou skúškou, ktorá otrasie vierou mnohých veriacich. Prenasledovanie, ktoré sprevádza Cirkev počas jej putovania po zemi, odhalí „tajomstvo neprávosti“ v podobe náboženského podvodu, ktorý prináša ľuďom zdanlivé riešenie ich problémov za cenu odpadu od pravdy. Najväčším podvodom je antikristov podvod, to je falošné mesiášstvo, ktorým človek oslavuje sám seba miesto Boha a jeho Mesiáša, ktorý prišiel v tele. (KKC 675)
      Pokušenie „byť ako Boh“, ktoré zviedlo v raji našich prarodičov, je aktuálne aj v súčasnosti. Musíme preto skúmať všetko, čo sa nám ponúka cez rôzne masmédia. Musíme poznať pravdu a táto pravda sa nám stane kľúčom na rozlíšenie každej lži, ktorou nás diabol chce doviesť k odpadu od pravdy. Amen.

      Týždeň po 24. nedeli po ZSD

16.06.2003 | Čítanosť(1603)
2 Sol 2, 1-17


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet