22.február 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Cirkev je cirkvou jedine vtedy, ak je tu pre druhých.

~Dietrich Bonhoeffer~

20.06.2003 - Miron
čítanosť721 reakcie0
(Share 201 0)


Utorok po 24. nedeli po ZSD / 2 Sol 1, 10 – 2, 2

Príhovor

      Koniec sveta znamená konečné dovŕšenie celých ľudských dejín a celého Božieho stvorenia. Bude to skutočný triumf Krista. Všetci spoznajú, kto je skutočný Pán. Pre jedných to bude k večnej radosti a pre druhých k večnému zármutku.
      Keď myslíme nakoniec sveta, keď si predstavujeme druhý príchod Pána, máme na mysli katastrofu, zničenie tohto sveta. Preto máme z konca sveta strach. V tom sa však odlišujeme od prvých kresťanov. Oni sa na tento okamžik tešili, dokonca ho netrpezlivo očakávali. Uvedomovali si, že koniec sveta nie ej katastrofou, ale triumfom Krista.
      Smrť a zmŕtvychvstanie Ježiša Krista znamená začiatok konca sveta. Vykúpením do dejín ľudstva vstúpilo nové stvorenie, nový život. V súčasnosti je akoby skrytý a neúplný, pretože táto doba je ešte dobou prípravy, počas ktorej sa môže každý človek dobrovoľne pripojiť a spolupracovať, aby to nové, čo prišlo na zem skrze vykúpenie, premáhalo to staré. Všetko, čo je dobré a hodnotné, bude prijaté do konečného dovŕšenia ľudských dejín. Nič nebude vylúčené a zničené, iba hriech, zlo...
      Druhý a slávny príchod Ježiša Krista sa uskutoční. Nevieme, kedy to bude. Môže to byť každým okamžikom. Myšlienka na tento okamih Kristovho triumfu nech nás neprivádza k strachu, ale k veľkej radosti. Aby tak bolo, žime v takom nasadení pre Krista, akoby jeho príchod mal nastať ešte dnes. Amen.

      Týždeň po 24. nedeli po ZSD

16.06.2003 | Čítanosť(1619)
2 Sol 1, 1-12


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet